Ви тут:
Суспільство Україна 

Підробляли міжнародні COVID-сертифікати: за 2021 рік СБУ викрила понад 100 угрупувань

Підробляли міжнародні COVID-сертифікати: за 2021 рік СБУ викрила понад 100 угрупувань

З початку року СБУ ліквідовала понад 100 угруповань із виготовлення підроблених COVID-сертифікатів та довідок про негативні результати ПЛР-тестів.

В СБУ повідомили, що понад 40-а організаторам злочинних схем повідомлено про підозру. Серед них й іноземці, причетні до збуту довідок про негативні результати ПЛР-тестів.

За даними досудових розслідувань, ділки створювали власну “розгалужену мережу осередків” у різних регіонах нашої країни, що дозволяло їм отримувати незаконні щомісячні “прибутки” десятками млн грн.

Встановлено також й факти внесення недостовірних відомостей до електронних медичних реєстрів.

У ході спецоперацій у Києві, Львівській та Рівненській областях співробітники СБУ нейтралізували три розгалужені мережі з продажу підроблених медичних документів.

Зловмисники виготовляли фальшиві свідоцтва про вакцинацію та довідки про результати ПЛР-тестів. Також вони підробляли COVID-документи, нібито видані іноземними медустановами.

Своїх “клієнтів” підшукували на спеціально створених інтернет-платформах, а також через власні зв’язки у медичних закладах і туристичних фірмах.

У Чернігові викрили ще одну схему виготовлення фальшивих міжнародних свідоцтв про вакцинацію. Щомісяця ділки “обслуговували” більше ніж пів тисячі осіб, які планували виїзд за кордон.

У Харкові та Івано-Франківську співробітники СБУ ліквідували злочинні схеми, організовані власниками декількох місцевих туристичних фірм. До пакета документів для виїзду за кордон вони пропонували своїм клієнтам фейкові довідки про негативний результат ПЛР-тестування.

За викритими фактами правопорушень тривають слідчі дії для встановлення і притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до протиправної діяльності.

Система Orphus Поделиться на fb