Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

Під час проєкту “Музейні середи” розповіли про рід Капністів на Полтавщині

Під час проєкту “Музейні середи” розповіли про рід Капністів на Полтавщині

#музейнісереди від “Скарбнички мандрів” не змінюють день тижня та час зустрічі, але щоразу дають охочим можливість дізнатись щось унікальне, відвідавши музеї Полтави. Бувати в музеї – це і цікаво, і романтично, і поетично.

Цього вечора провідний науковий співробітник Полтавського літературно-меморіального музею Івана Котляревського Євгенія Стороха розповіла присутнім про унікальні обставини життя роду Капністів на Полтавщині. Насамперед, про Василя Васильовича Капніста, який мав суттєвий вплив на культурну, освітню та багато інших сфер тогочасного суспільства, але насамперед був яскравим поетом допушкінської доби.

Близькими друзями Василя Капніста були відомі діячі того часу – державний діяч і поет Гаврило Державін та один з найяскравіших і різнобічних представників російського Просвітництва, графік, історик, ботанік і садівник, геолог, поет, драматург, перекладач, музикант Микола Львов, що став архітектором Миколаївської церкви в Диканьці. А одружені ці троє величних мужів були на трьох рідних сестрах. Сама розповідь про їх зацікавлення, побут, події життя надзвичайно захоплива, тому, якщо ви не потрапили на подію, то прямуйте до музею замовляти цю унікальну екскурсію.

“Ці #музейнісереди стають хорошою та корисною звичкою для туристів. А для мене – особливим днем, коли розсіюються краплинки зневіри, повертаються натхненням для пошуку нових тем та форм краєзнавчих досліджень. Дякую Полтавському літературно-меморіальному музею Івана Котляревського за надійне та відповідальне партнерство, а туристам за бажання відкривати сторінки історії, відкритість та активність у обговоренні тем”, – прокоментувала захід організаторка проєкту “Скарбничка мандрів” Наталія Скорик.

Марія Бойко

Фото – Наталія Скорик

Система Orphus