Ви тут:
Суспільство Україна 

Олена Зеленська презентувала Альбом безбар’єрних рішень

Олена Зеленська презентувала Альбом безбар’єрних рішень

20 грудня перша леді Олена Зеленська та міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов презентували Альбом безбар’єрних рішень, що створюється у межах ініціативи “Без бар’єрів”.

Про це повідомила на своїй сторінці у фейсбуці перша леді Олена Зеленська.

Над Альбомом спільно працюють експерти з будівництва, громадські активісти й ті, кому ці зміни адресовані – громадяни з малою мобільністю. Перший розділ Альбому не тільки про архітектуру, а й про психологію.

“За статистикою, до 50% українців мають проблеми з мобільністю. Більшість (30-40%) – це люди старшого віку, 10-12% – люди з інвалідністю. Ще близько 1,5% – люди, які наразі хворіють, 2% – вагітні та батьки з візочками. Тобто можна точно сказати: періодично ми всі буваємо маломобільними – коли досягаємо певного віку, навантажені, йдемо з дитиною, погано почуваємося та просто втомлені. Отже, всім нам потрібна максимально комфортна інфраструктура – під’їзди, тротуари, зупинки. Про все це, готове до втілення, йтиметься в Альбомі безбар’єрних рішень – новому посібнику для архітекторів, будівельників, держслужбовців, усіх, хто хоче й може перетворювати навколишній простір на безбар’єрний”, – зазначила Олена Зеленська.

В альбомі зібрані вимоги до висоти поручнів та сходів, пандусів, освітлення біля входу в будинок. Є приклади оптимальних рішень зі світового досвіду, зручна система посилань на державні будівельні норми та стандарти до кожної архітектурної розробки.

Фото: фейсбук

  
Система Orphus