Ви тут:
Суспільство 

Олександр Педан з донькою завершили освітній тур Україною для проєкту «УніверCheck»

Олександр Педан з донькою завершили освітній тур Україною для проєкту «УніверCheck»

Освітній Youtube-проєкт «УніверCheck» про українські університети, анонсований у вересні, знімали 3 місяці. За цей час Олександр з донькою Валерією відвідали 10 міст у різних куточках України, щоб показати особливості кожного та подивитися на виші зсередини. Проєкт створено командою комунікаційного агентства pedan|buro за підтримки Американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

У кожному випуску «УніверCheck» глядачі побачать кілька рубрик, наприклад: «ТранспортCheck» — як студенту діставатися до навчального закладу міським транспортом, «УніверCheck» — які можливості для навчання є у виші, «РекторCheck» — бліц з 10 питань з ректором, «ЇжаCheck» — університетська  їдальня та де недорого поїсти студентам, «ГуртожитокCheck» — які умови для проживання в університетському гуртожитку, «МістоCheck» — місця для дозвілля, відпочинку, прогулянок, «РоботаCheck» — про популярні вакансії та можливості для студентів. 

Ідею для проєкту, каже телеведучий, шукати не довелося, адже вона з’явилася з проблеми.

«Лера — майже абітурієнтка. Як і більшість української молоді, вона не знала, як обрати університет для вступу. Відтак, ми вирішили через її проблему показати, з чим зіштовхуються українські школярі, які не знають, куди рухатися після закінчення школи. Я був дуже схвильований, що з пошуку в інтернеті користі мало. Сайти більшості вишів не дають повної інформації про заклад, гуртожитки, особливості навчання. Ось так ми і поїхали подивитися все самостійно», — розповідає Олександр.

Лера Педан ділиться враженнями, що коли сама подивилася на університети та локальні можливості для навчання, проживання, дізналася про розваги молоді в різних містах і їхні особливості — вже визначила два виші, серед яких обиратиме. Але які саме — поки не розказує.

«Заклад, до якого подаватиму документи, назву в травні. Для себе після побаченого винесла, що підлога з мармуру та білосніжні стіни — не завжди ознака якості освіти, як і навпаки — за трохи застарілою ззовні чи зсередини будівлею може бути якісне навчання та викладачі, яким немає рівних у Європі!» —  ділиться враженнями Лера.

У проєкті покажуть 10 міст і 10 вишів: 

  • Дніпровський національний університет ім. Олеся Гончара
  • Полтавський державний медичний університет
  • Харківський національний університет ім. Василя Каразіна
  • Сумський державний університет
  • Національний університет «Одеська юридична академія»
  • Ужгородський національний університет
  • Національний університет «Львівська політехніка»
  • Приазовський державний університет в Маріуполі
  • Вінницький національний аграрний університет

У випуску з Києва їх аж три: Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського, Національний університет «Києво-Могилянська академія».

 

За словами команди проєкту, під час підготовки до зйомок було багато різних ситуацій. 

«На жаль, не всі університети зрозуміли цінність проєкту, тому в деяких випадках ми зустрічали спротив. Доводилося по кілька разів пояснювати керівництву закладів, що ми не ревізори. Ми хочемо допомогти молоді дізнатися про особливості та спеціалізацію того чи іншого закладу, а не вишукувати недоліки!», — говорить Олександр.

Міністерство освіти та науки України підтримало ідею проєкту та допомогло в реалізації, а партнерами зйомок стали українські та міжнародні компанії: Нова пошта, Київстар, MasterCard разом із ПриватБанком. 

У команді pedan|buro впевнені, що випуски освітнього тревел-шоу «УніверCheck» стануть корисним гайдом для школярів під час вибору освіти для майбутнього.

Прем’єру першого епізоду «УніверCheck»  глядачі побачать на YouTube-каналі ПЕДАН МОЖЕ вже 15 березня. 

Система Orphus