Ви тут:
Культура Суспільство Україна 

Оголосили переможців конкурсу “Книга року BBC-2021”

Оголосили переможців конкурсу “Книга року BBC-2021”

BBC News Україна оголосила переможців премії Книга року-2021, яку вручають у партнерстві з Культурною програмою Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР).

Церемонія пройшла у Мистецькому Арсеналі – національному культурно-музейному комплексі в Києві, повідомили в BBC News Україна.

Книгою року BBC-2021 став роман Артема Чеха “Хто ти такий?” (видавництво Meridian Cheriovits).

У номінації Дитяча книга року BBC-2021 перемогла книга “Союз Радянських речей” Петра Яценка (видавництво “Портал”).  А премію у номінації Книга року ВВС-Есеїстика-2021 здобула збірка есеїв Андрія Содомори “Про що писати…”.

Нагадаємо, книга полтавського письменника потрапила до короткого списку премії “Книга року BBC -2021”.

“Цьогорічних переможців об’єднує те, що всі вони звертаються до минулого, аби краще зрозуміти теперішнє і пояснити, чому ми є тими, ким ми є. Артем Чех, який назвою своєї книжки обрав одвічне і головне питання “Хто ти такий?”, літературно сильно та по-людськи щиро спробував на нього відповісти для себе і для кожного з нас. Книга Андрія Содомори нагадує нам теж про найважливіше –цінність нинішнього моменту життя, який автор майстерно матеріалізує у слова”, – зазначила редакторка BBC News Україна та член журі Марта Шокало.

Переможець у кожній номінації отримає 1000 фунтів стерлінгів у гривневому еквіваленті. Видавництва книжок-переможців отримають право використовувати логотипи премії Книга року BBC у наступних виданнях.

“Минуле надихає і переможця категорії Дитяча книга року, захопливий екскурс Петра Яценка в радянське минуле, таке недавнє і водночас віддалене вже не одним поколінням. Нинішні діти дізнаються не лише про індоктринацію та дефіцит продуктів, але й про старі іграшки, школу та те, як спілкуватися з друзями без смартфона”, – додала радниця ЄБРР з питань культури та член журі премії Світлана Пиркало.

До журі конкурсу увійшли:

-Віра Агєєва, професорка, Український національний університет “Києво-Могилянська академія”

-Віталій Чепинога, блогер

-Вадим Карп’як, телеведучий

-Світлана Пиркало, радниця з питань культури ЄБРР

-Марта Шокало, редакторка BBC News Україна.

Приз (електронну книжку Kindle) у конкурсі читацьких рецензій Читач року-2021 здобула Людмила Даниленко за рецензію на книгу Сергія Осоки “Три лини для Марії”.

Минулого року премію здобули: “Юпак” Сергія Сергійовича Сайгона, “Мед і паштет – фантастичні вітрогони” Уляни Чуби (Дитяча книга року) та “Планета Полин” Оксани Забужко (Книга року – Есеїстика).

Система Orphus