Ви тут:
Суспільство Україна 

Новий рік 2022: які продукти здорожчають наприкінці грудня

Новий рік 2022: які продукти здорожчають наприкінці грудня

Вже традиційно наприкінці грудня в магазинах зростають ціни на найпопулярніші перед Новим роком продукти. За останні два тижні найбільш різкі зміни стосувалися овочів та фруктів.

Про це повідомили в Українському клубі аграрного бізнесу.

Фахівці проаналізували динаміку цін в Україні на споживчі товари за останні два тижні. Так, рекордсменом за цей період стала капуста білокачанна, яка зросла в ціні на 30% (+2,44 грн) і становить близько 10,65 грн за кг.

Продовжують зростати в ціні і помідори. За останні 2 тижні ціна на них зросла на 12% і станом на 9 грудня 2021 року в середньому їх можна придбати за 49,44 грн/кг. Взимку помідори в Україні реалізуються або імпортовані, або ж вирощені в тепличних господарствах.

“Щодо імпортованих помідорів, то тут ціна зростає через зменшення пропозиції з боку основного постачальника овочів в Україну – Туреччини, через зниження температури в даній країні. Щодо власного виробництва, то зростання цін відбувається на фоні збільшення затрат виробників через зростання вартості обігріву теплиць”, – йдеться у повідомленні.

Щодо мандарин, в Українському клубі аграрного бізнесу додали, що перед новорічними святами в Україну збільшилися обсяги імпортних поставок мандарин. Однак перед новорічними святами швидше за все ціна зросте через підвищений попит на цей обов’язковий атрибут новорічного свята.

Знизилися ціни на моркву, яка коштує близько 7,65 грн за кг, що на 8% нижче показника ніж 2 тижні тому. Швидше за все, це не є якось тенденцію, а лише відбувається незначне коливання ціни через співвідношення попиту та пропозиції на ринку.

Окрім овочів та фруктів, за останні 2 тижні можна спостерігати зміну ціни і на інші категорії товарів. Зокрема радує подальшим зниженням ціна на гречку. За останні 2 тижні ціна на даний продукт знизилася на 6% і на 9 грудня становить 44,15 грн за кг.

Ціна на вершкове масло не демонструє подібного зниження, а навпаки. За останні 2 тижні ціна на даний продукт зросла на 5% і станом на 9 грудня 2021 року середня ціна становить 50,85 грн за пачку 200 г.

“Причин такого відчутного зростання декілька. Перш за все, це сезоне зростання вартості сировини для виробництва масла – молока. Через зміну раціону харчування тварин з приходом зими, зменшується його пропозиція і ціна зростає. Окрім того, в Україні скорочуються обсяги виробництва вершкового масла. За 10 місяців 2021 року було вироблено 59,9 тис. т даного продукту, що на 19% менше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Сукупність цих факторів і призвела до зростання ціни на вершкове масло. Не лише у корів через настання холодів знижується продуктивність, а і в курей-несучок в господарствах населення також. Через це протягом 2 останніх тижнів ми спостерігаємо зростання ціни на яйця на 5%”, – йдеться у повідомленні.

На 5 % зросли ціни на десяток яєць. В середньому десяток можна придбати за 37,60 грн. Ця сезонна тенденція спостерігається щороку через значну частку господарств населення в структурі виробництва яєць. В промисловому виробництві не спостерігається зниження продуктивності птиці через похолодання, лише в господарствах населення.

Фото: pexels

Система Orphus