Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Найчастіше люди гинуть під час зимової риболовлі: полтавські рятувальники розповіли, як врятуватись на тонкій кризі

Найчастіше люди гинуть під час зимової риболовлі: полтавські рятувальники розповіли, як врятуватись на тонкій кризі

23 грудня на березі річки Ворскла представники Головного управління ДСНС України у Полтавській області разом з працівниками рятувально-водолазної служби розповіли журналістам, які врятуватись взимку на тонкій кризі, якщо опинились посеред водойми.

Надзвичайники зауважили, що на території Полтавської області в не купальний сезон внаслідок утоплення загинуло 17 осіб.

“Найчастіше люди гинуть під час зимової риболовлі”, – розповів начальник відділу техногенної безпеки управління запобігання надзвичайним ситуаціям Головного управління Андрій Ярощук.

Рятувальник дав кілька порад, як можна уберегти себе від трагічного випадку.

“Перш ніж ступати на лід, дізнайтеся про його товщину. Категорично забороняється перевіряти міцність льоду ударами ніг. Кожний рибалка повинен мати із собою рятувальний жилет та лінь завдовжки 15-20 м з петлею на одному кінці і важком вагою 400-500 г на іншому кінці. Пам’ятайте, що порушення правил поведінки на воді в зимовий період може призвести до непоправних наслідків. Будьте обережні, бережіть своє життя та життя своїх близьких. Дотримуйтесь правил безпеки на воді та привчайте до цього дітей”, – наголосив представники обласної Служби порятунку “101”.

Надзвичайники та працівники рятувально-водолазної служби відпрацювали дії з порятунку умовного потопельника із крижаної води.

Рятувальники Полтавського гарнізону ДСНС України також проводять профілактичні рейди місцями масового відпочинку громадян на водних об’єктах у зимовий період. Так, сьогодні фахівці Служби порятунку провели профілактичні бесіди з громадянами в Решетилівській громаді, під час яких роз’яснили правила поводження на кризі та вручили тематичні листівки.

Система Orphus