Ви тут:
Освіта Полтавщина Суспільство 

Національною премією імені Бориса Патона відзначили полтавського вченого

Національною премією імені Бориса Патона відзначили полтавського вченого

16 грудня Указом Президента України №660/2021 проректору Полтавського державного медичного університету Валерію Похильку присудили Національну премію України імені Бориса Патона (Державна премія України в галузі науки і техніки) – за роботу “Забезпечення якості медичної допомоги новонародженим дітям в умовах розбудови перинатальної служби в Україні”.

Перші професійні вітання від колег Валерій Похилько приймає сьогодні в столиці, де є провідним спікером Підсумкової конференції неонатологів України.

Варто зазначити, що цю роботу відзначили колектив науковців, зокрема, з Національної академії медичних наук України, Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, Харківської медичної академії післядипломної освіти, Дніпровського державного медичного університету.

Крім цього, згідно з указом, присудили премії Президента України для молодих вчених 2021 року. За роботу «Удосконалення структурно-аналітичних методів прогнозування технології імпульсної обробки металів премію призначили:

Ченчевій Ользі Олександрівні – кандидатові технічних наук, доцентові Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського;

Шлику Сергію Вікторовичу – кандидатові технічних наук, доцентові Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського;

Лашку Євгенію Євгеновичу – кандидатові технічних наук, старшому викладачеві Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського.

Довідково. Валерій Похилько – проректор, доктор медичних наук, професор кафедри кафедри педіатрії №1 з пропедевтикою та неонатологією Полтавського державного медичного університету, Заслужений лікар України.

Закінчив Полтавський медичний стоматологічний інститут, лікувальний факультет у 1987 році.

У 2010 році захистив дисертаційну роботу на здобуття наукового ступеня доктора медичних наук за темою: «Асфіксія у новонароджених: патогенез, діагностика та лікування (клініко- експериментальні дослідження)». В цьому ж році рішенням президії Вищої атестаційної комісії України присвоєний науковий ступінь доктора медичних наук зі спеціальності «Педіатрія».

Автор понад 285 наукових праць, в тому числі 20 патентів, 6 монографій, 14 посібників та співавтор 3-томного підручника «Неонатологія». Керівник 7 міжнародних клінічних випробувань.

Є співавтором двох методичних рекомендацій: «Ентеральне харчування новонароджених дітей у відділеннях інтенсивної терапії»; «Генетичний моніторинг новонароджених у відділеннях інтенсивної терапії (на прикладі генів сімейства глутатіон-s-трансфераз)».

Відповідальний виконавець НДР кафедри педіатрії №1 з пропедевтикою та неонатологією за тематикою: “Розробити клініко-лабораторні критерії, методи прогнозування та запобігання метаболічних порушень у дітей раннього віку” на 2020-2024 рр. Державний реєстраційний номер 0120U102856

Має п’ять посвідчень на раціоналізаторську пропозицію.

У 2012 році став лауреатом обласної премії ім. М. В. Скліфосовського та нагороджений дипломом в номінації: «Кращий вузькопрофільний фахівець в галузі охорони здоров’я» за вагомий особистий внесок у розвиток і становлення сучасної вітчизняної медицини.

В 2019 році за значний особистий вклад в роботу та розвиток Асоціації неонатологів України нагороджений медаллю «За бездоганну медичну службу».

Марія Бойко

Система Orphus