Ви тут:
Суспільство Україна 

Наступного року Укрзалізниця не планує підвищувати тарифи на пасажирські перевезення

Наступного року Укрзалізниця не планує підвищувати тарифи на пасажирські перевезення

Проєкт фінансового плану АТ “Укрзалізниця” на 2022 рік не передбачає жодних підвищень тарифів на пасажирські залізничні перевезення.

Наступного року основний фокус підприємства буде направлений на оновлення пасажирського рухомого складу та поліпшення сервісу для пасажирів.

Крім того, компанія готується у 2022 році запропонувати новий підхід до формування цін на квитки у залежності від різних факторів, зокрема, популярності напрямку, часу придбання проїзного документа. Це дозволить пасажирам, які плануватимуть свої подорожі заздалегідь, заощадити свої кошти, повідомили у пресслужбі Укрзалізниці.

Також АТ “Укрзалізниця” очікує у 2022 році збільшення вантажообігу на 3,7 % та зростання пасажирообігу на 14,3 %, що сягне вже 80 % до докризового рівня. Це також є позитивним фактором для формування дохідної частини для Укрзалізниці.

Цього року АТ “Укрзалізниця” змінить комісійний збір при купівлі, поверненні та резервуванні квитків. Востаннє його переглядали у 2019 році.

Так, з 10 грудня 2021 року зазначений фіксований збір буде складати 30 грн замість 22 грн. Також комісійний збір – 20 грн – буде включено до вартості квитків на експрес Київ – аеропорт Бориспіль. Таким чином, починаючи з завтрашнього дня квитки на експрес коштуватимуть 100 грн.

Попри те, що зміна вартості квитків для пасажирів буде вкрай незначною – в середньому збільшиться лише на 3 %, для АТ “Укрзалізниця” таке підвищення дасть орієнтовно 6 млн гривень на місяць додаткових доходів, які буде скеровано вдосконалення систем продажу та інші потреби.

Також залізниця зменшує розмір комісійного збору за резервування квитків для групових замовлень. Відтепер вартість резервування місць в разі бронювання квитків для групи кількістю більше 30 осіб становитиме 50 гривень з дорослого пасажира та 35 гривень з осіб віком до 18 років. Таким чином АТ “Укрзалізниця” значно знизить вартість цієї послуги для пасажирів, адже раніше ціна резервування місць при групових замовленнях становила 80 гривень для дорослих пасажирів та 40 гривень для дітей, незалежно від розміру групи. Це стане важливим стимулом для розвитку внутрішнього туризму.

Читайте також: Укрзалізниця запустила портал сервісних послуг: що можна замовити

Нагадаємо, раніше голова правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Камишін на зустрічі «Інфраструктурний день», яку організувала EBA, повідомив, що товариство впродовж 2022 року не планує нових етапів підвищення тарифів на вантажні перевезення, окрім того, що призначений на 1 січня.

Система Orphus Поделиться на fb