Ви тут:
PROвсе Суспільство 

NASA встановила на зонд місії DART камеру компанії українця

NASA встановила на зонд місії DART камеру компанії українця

Камера, вироблена компанією Dragonfly Aerospace та встановлена на апарат DART передасть на Землю зображення зіткнення ударного зонда місії DART NASA з астероїдом Діморфусом.

За інформацією 24 каналу, місія апарату DART (Double Asteroid Redirection Test) – знищити астероїд Діморфус, що допоможе NASA дізнатися, чи зіткнення з астероїдом як спосіб змінити його орбіту може захистити Землю від можливих негативних наслідків від падіння астероїда на її поверхню.

Сам апарат NASA запустила компанія SpaceX 24 листопада 2021 року о 8:21 за Київським часом з космодрому авіабази Ванденберг. Ракета-носій Falcon 9 успішно вивела автоматичну станцію на орбіту.

Камера Gecko (ім’я камери в місії DART – Luke) від Dragonfly Aerospace встановлена ​​на кубсат LICIACube, разом із другою оптичною камерою, а також системами для збору даних про астероїд та передачі зображень зіткнення зонду та астероїду на Землю.

Слід зазначити, що український бізнесмен Макс Поляков купив контрольний пакет акцій Dragonfly Aerospace у квітні 2021 року. Компанія увійшла у вертикально-інтегровану екосистему космічних бізнесів Полякова разом із компаніями Firefly Aerospace (США), SETS, Flight Control, EOS Data Analytics.

Варто додати, що модифікація камери Gecko, що встановлена на зонд місії NASA DART, була розроблена до придбання компанії Dragonfly Aerospace Максимом Поляковим.

Система Orphus