Ви тут:
Суспільство Україна 

“Нафтогаз” не може зберегти чинні тарифи через різницю між роздрібною та ринковою ціною, – Вітренко

“Нафтогаз” не може зберегти чинні тарифи через різницю між роздрібною та ринковою ціною, – Вітренко

Голова правління НАК “Нафтогаз України” Юрій Вітренко зауважив, що різниця між роздрібною та ринковою ціною на газ призводить до збитків і не дозволяє зберегти чинні тарифи для громадян

Про це він заявив у етері одного з телеканалів, пише ЕспресоTV.

“За один тільки рік ціни на газ у Європі зросли в 7 разів. Зараз держава робить так, щоб люди не переплачували в 7 разів. На газ ціна 8 гривень роздрібна, при тому, що ринкова ціна 45 гривень”, – зазначив Юрій Вітренко.

Він додав, що внаслідок різниці між цінами виникають мільярдні збитки, через що “Нафтогаз” може її не покрити в разі подорожчання газу в Європі. Крім того, Юрій Вітренко запропонував вирішувати цю проблему з нардепами, котрі визначають джерела та використання грошей, і українцями.

“Ми чесно кажемо, якщо збережуться такі ціни, то ми як національна компанія не зможемо покривати цю різницю”, – пояснив голова правління “Нафтогазу”.

Також він запропонував перейти теплокомуненерго на біогаз, який можуть давати сільськогосподарські відходи та переробка сміття. Так можна замінити 5 млрд кубометрів природного газу.

“Потрібно збільшити видобуток газу, а для цього треба, щоб місцева влада не перешкоджала, бо вони інколи не дозволяють видобуток. Потрібно, щоб люди відповідальніше ставилися до споживання газу – це термомодернізація, заміна котлів. Якби ми були відповідальнішими як в Польщі, то Україна зараз взагалі б не імпортувала газ, ми б газ експортували”, – заявив Юрій Вітренко.

Система Orphus