Ви тут:
Анонс Відео Культура Полтавщина Суспільство 

На всеукраїнському телеканалі відбудеться прем’єра фільму про традиційне вбрання Полтавщини

На всеукраїнському телеканалі відбудеться прем’єра фільму про традиційне вбрання Полтавщини

25 грудня о 12:40 усі регіональні телеканали Суспільного покажуть документальний фільм “У кралі коралі”. Над стрічкою працювала команда Суспільне Полтава.

“У кралі коралі” — це погляд на історію Полтавщини через традиційні костюми цього регіону. В Україні народні вбрання кожного краю відрізняються та мають приховані сенси, зашифровані у деталях, повідомили у пресслужбі Суспільного мовлення. 

Що можна було дізнатися про полтавку, просто поглянувши на неї? Які історії та звичаї регіону закарбувались у національному одязі? У фільмі «У кралі коралі» актори й моделі втілять різні образи, а майстри, які сьогодні виготовляють вироби-репліки з минулого, розкажуть про значення елементів традиційного одягу Полтавщини.

”У кралі коралі” — це, звісно, не тільки про намисто. Це про світогляд, уявлення про красу, життя українців століття тому. Всі зразки одягу та прикрас, представлені в програмі, — оригінальні. Дівчата-моделі, які демонстрували вбрання, одягнувши “несучасні” прикраси, на власне здивування, собі сподобалися і визнали, що бути українками — їм личить! Сподіваюсь, глядачам буде, так само як і нам, цікаво дізнаватися невідоме про своїх прабабусь, які вже в той час були жінками економічно незалежними”, ­— розповідає продюсерка Суспільне Полтава Ольга Журавльова.

Переглянути фільм онлайн можна буде на сайтах усіх регіональних телеканалів Суспільного та на ютуб-каналі Суспільне Полтава.

Система Orphus