Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині зарезервовано більше сотні ліжко-місць для тимчасового перебування бездомних

На Полтавщині зарезервовано більше сотні ліжко-місць для тимчасового перебування бездомних

У Полтавській області зарезервовано 129 ліжко-місць для тимчасового перебування бездомних осіб в осінньо-зимовий період 2021-2022 рр.

Недопущення обмороження та загибелі бездомних осіб у період низьких температур та проведення моніторингу надання соціальних послуг цій категорії громадян у кожній громаді області обговорили під час онлайн засідання ради з питань соціального захисту бездомних осіб за участі заступника голови Полтавської ОДА Катерини Рижеченко, повідомили в облдержадміністрації.

“В осінньо-зимовий період у більшості з нас, на щастя, є теплі домівки, люди, які нас чекають. Але сьогодні, на жаль, є й незахищені верстви населення, які потребують допомоги. Це – відповідальність органів місцевого самоврядування, а також кожного із нас. У цьому контексті велика вдячність благодійним організаціям, які не стоять осторонь цих питань. Сьогодні перед нами стоїть багато глобальних завдань і викликів, але питання надання соціальних послуг особам без постійного місця проживання вкрай актуальне. Прошу не забувати про оце”, – зауважила Катерина Рижеченко.

Відповідно до ст. 34 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” повноваження у сфері соціального захисту бездомних осіб делегуються виконавчим комітетам місцевих рад.

На сьогодні у громадах області функціонує 12 центрів (секторів, служб, пунктів, відділень) обліку бездомних осіб комунальної форми власності без права юридичної особи і 1 Центр адаптації для бездомних осіб та звільнених з місць позбавлення волі у Полтаві. На рівні тергромад визначено посадових осіб із їх супроводу при 34 закладах соціального захисту населення.

За останні 9 місяців центрами (секторами, службами, пунктами, відділеннями) обліку бездомних осіб виявлено і надано соціальні послуги 402 таким особам.

Також в області при закладах з охорони здоров’я, відділеннях стаціонарного догляду територіальних центрів соціального обслуговування та центрів надання соціальних послуг зарезервовано 129 ліжко-місць для тимчасового перебування бездомних осіб в осінньо-зимовий період 2021-2022 рр. Також в області створено 53 бригади соціального патрулювання.

В області продовжено практику попередніх років щодо забезпечення роботи банків одягу. В осінньо-зимовий період 2021-2022 рр. організовано пункти роздачі гарячої їжі в 4 громадах.

У громадах Полтавщини діє 80 номерів “гарячих ліній”.

У Полтаві, на вулиці Кучеренка, 4, функціонує міський Центр Червоного Хреста, при якому діють банк одягу, пункт прокату засобів реабілітації (інвалідні візки, палиці, милиці, ходунки) та надаються соціально-медичні послуги (вимірювання артеріального тиску та рівня цукру крові), проводиться скринінгове анкетування на туберкульоз.

Фото: Полтавська ОДА

Система Orphus