Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині з 20 будівель держадміністрацій лише одна – відповідає усім вимогам безбар’єрності, – Ірина Особік

На Полтавщині з 20 будівель держадміністрацій лише одна – відповідає усім вимогам безбар’єрності, – Ірина Особік

Протягом 2020-2021 років у Полтавській області планували перевірити 2478 об’єктів. На сьогодні провели моніторинг на 1170 об’єктах. Лише 8% є доступними для людей з інвалідністю.

Про це повідомила 20 грудня на апаратній нараді заступник директора Департаменту – начальник управління містобудування і архітектури Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства Полтавської ОДА Ірина Особік.

За її словами, витрати на забезпечення безбар’єрного середовища для людей з інвалідністю на Полтавщині у 2012-2014 роках становили 2 мільйони гривень. У 2020 році вони збільшилися до 10 мільйонів гривень. Цього року на заходи доступності передбачалося спрямувати 19,6 мільйона гривень.

“На сьогодні освоєно 9225,13 тисячі гривень на забезпечення безбар’єрності в закладах освіти, охорони здоров’я, культури та інших закладів і установ”, – зазначила Ірина Особік.

Загалом протягом останніх п’яти років на Полтавщині з’явилися класи з інклюзивною освітою, почали працювати 19 інклюзивно-ресурсних центрів, 5 центрів комплексної реабілітації дітей з інвалідністю. Крім того, діє “гаряча лінія”, послуги виїзного “соціального офісу”, “соціального таксі”.

“Також організовується доступність пішохідної та вулично-дорожньої мережі; з’являються у громадському середовищі тактильні і контрастні орієнтири; облаштовуються місця паркування для авто осіб з інвалідністю; збільшується кількість пристосованого транспорту та шкільних автобусів із підйомними пристроями”, – розповіла Ірина Особік.

Крім того, оновили склад обласного Комітету з питань безбар’єрності, громадські експерти долучалися до розроблення проєкту Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні, взаємодії з проєктними і підрядними організаціями.

В усіх сферах проводять моніторинг та встановлюють оцінку ступеню безбар’єрності об’єктів і послуг для осіб з інвалідністю на території області всіх типів об’єктів, у тому числі соціальної сфери, адміністративних будівель, транспорту.

“Протягом 2020-2021 років планували перевірити 2478 об’єктів. На сьогодні провели моніторинг на 1170 об’єктах. Лише 8% є доступними для людей з інвалідністю. Із 20 будівель держадміністрацій одна – відповідає усім вимогам безбар’єрності. Це будівля Полтавської ОДА та обласної ради”, – додала Ірина Особік.

Також в області перевіряють дотримання вимог безбар’єрності на об’єктах будівництва.

Система Orphus Поделиться на fb