Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині триває робота з розвитку безбар’єного простору

На Полтавщині триває робота з розвитку безбар’єного простору

21 грудня у Полтавській ОДА відбулось засідання круглого столу щодо виконання Плану дій з реалізації “Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року” в Полтавській області.

У круглому столі взяли участь перший заступник голови Полтавської обласної ради Олександр Лемешко, представники Департаменту будівництва, містобудування і архітектури Полтавської ОДА, голова Полтавського обласного осередку ВО “Союз осіб з інвалідністю України” Сергій Чумак, представники громадських організацій.

28 жовтня 2021 року було видано розпорядження голови Полтавської ОДА “Про реалізацію “Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року” в Полтавській області”.

“В першу чергу розглядалось питання доступності виборчих дільниць. Це питання ініційоване громадською організацією “Група впливу”. Підбивали підсумки по роботі цього проєкту і наші подальші напрацювання разом з Громадською радою. Оскільки національна стратегія по безбар’єрності України має шість важливих напрямків, які включають не тільки питання людей з інвалідністю. А й питання молоді, дітей, людей похилого віку. Також є освітні, економічні питання. Розглянули консолідований план роботи Полтавської області згідно з розпорядженням голови ОДА”, – розповів “Новинам Полтавщини” голова Полтавського обласного осередку ВО “Союз осіб з інвалідністю України” Сергій Чумак.

Як повідомили у Полтавській ОДА, підсумком роботи зі створення безбар’єрного простору в області протягом останніх 5 років стало: функціонування класів з інклюзивною освітою; створення в області 19 інклюзивно-ресурсних центрів; функціонування 5 центрів комплексної реабілітації дітей з інвалідністю; запровадження послуг «гарячої лінії», виїзного «соціального офісу», служби «соціального таксі»; організація доступності пішохідної та вулично-дорожньої мережі; поява у громадському середовищі тактильних і контрастних орієнтирів; облаштування місць паркування для авто осіб з інвалідністю.

Із метою поширення безбар’єрності в усіх сферах здійснюється моніторинг та оцінка ступеню безбар’єрності об’єктів і послуг для осіб з інвалідністю на території Полтавської області, у тому числі соціальної сфери, адміністративних будівель, транспорту.

На об’єктах, що завершені будівництвом та здані в експлуатацію, здійснюються перевірки відповідності вимогам чинного законодавства. За наслідками перевірок надаються рекомендації щодо усунення недоліків.

Система Orphus