Ви тут:
Полтавщина Сільське господарство Суспільство 

На Полтавщині намолотили майже 7 мільйонів тонн зерна

На Полтавщині намолотили майже 7 мільйонів тонн зерна

Під урожай 2021 року було засіяно на площі 1 млн 732 тис. га сільськогосподарських культур. Найбільші площі займають кукурудза, соняшник та соя.

Про це повідомив під час апаратної наради 20 грудня директора Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА Сергій Фролов.

“На 15 грудня було намолочено основних культур (зернові, соняшник, соя) 6 млн 955 тис. тонн, це на 700 тисяч тонн більше, ніж минулого року. В тому числі, 5,7 млн тонн зернових та зернобобових культур. Середня врожайність зернових та зернобобових — 57, 04 ц/га, що на 7 ц вище, ніж минулого року. За валовим збором основних культур, Полтавщина посідає друге місце в Україні, після Вінницької”, – зазначив Сергій Фролов.

На 20 грудня майже завершили збір сільськогосподарських культур. За словами Сергія Фролова, зібрали гречку, просо, сою.

“За площами цукрових буряків, Полтавщина – на третьому місці, після Вінницької та Хмельницької областей. Цього року переробку цукрового буряка в області здійснює чотири заводи. Вони вже виробили 166, 5 тис. тонн цукру при потребі області 63 тис. тонн. Кобеляцький цукровий завод — на перестої”, – розповів Сергій Фролов.

Наближається до завершення збирання кукурудзи на зерно, її обмолочено 631 тис. га, що становить 98%. Намолотили понад 4 млн тонн, середня урожайність – 64,5 ц/га (на 9,7 ц/га більше, ніж торік). За валовим збором цієї культури область посідає 3 місце по Україні. Загалом на Полтавщині найбільші площі кукурудзи.

Крім того, Сергій Фролов зазначив, що під урожай 2022 року посіяно 263 тисячі гектарів озимих на зерно: із них пшениці – 247 тисячі гектарів, жита – 6,4 тисячі, ячменю – 10,4 тисячі гектарів.

“Усі посіви – в доброму й задовільному станах. Для забезпечення споживчих потреб населення області хлібопродуктами необхідно 156 тисяч тонн зерна. Наразі продовольчого зерна з урахуванням перехідних залишків на підприємствах області, які займаються його зберіганням і переробленням, становить 247,5 тисячі тонн пшениці. Цього достатньо для забезпечення потреб області”, – додав Сергій Фролов.

Система Orphus Поделиться на fb