Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

На Полтавщині через брак доказів суд виправдав клієнта системи безоплатної правової допомоги у крадіжці

На Полтавщині через брак доказів суд виправдав клієнта системи безоплатної правової допомоги у крадіжці

“Не спійманий не злодій” – говорить народна мудрість, проте у сучасному суспільстві діють стереотипи якщо людині висунули обвинувачення у злочині в очах оточуючих вона автоматично стає винною.

Майже 5 років судової тяганини, десятки судових засідань і нарешті довгоочікувана розв’язка – судом винесено виправдувальний вирок щодо обвинувачення жителя Полтавщини у викраденні чужого майна.

Завдяки професійним діям адвоката Ганна Бойченко, яка захищала свого клієнта за дорученням Регіонального центру з надання БВПД у Полтавській області, в судовому порядку вдалося довести невинуватість підсудного та отримати виправдувальний вирок, повідомили у Регіональному центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області.

Відповідно до матеріалів справи клієнту системи БПД пред’явлено обвинувачення у злочині, передбаченому ч.3 ст.185 КК України, як таємне викрадення чужого майна (крадіжка), вчиненій повторно за попередньою змовою групою осіб, поєднаній з проникненням у приміщення.

Адвокат детально ознайомившись з матеріалами кримінального провадження та узгодивши свою правову позицію з підзахисним Григорієм не погодилась з такою кваліфікацією злочину та зазначила, що органи досудового розслідування не надали будь-яких доказів, які б свідчили про причетність обвинуваченої до інкримінованих йому злочинів.

У судовому засіданні захисниця звернула увагу суду на обставини справи, які повністю спростовували винуватість підзахисного.

Так було встановлено, що на досудовому розслідуванні на нього здійснювався фізичний тиск оперативними співробітниками, внаслідок чого він надавав неправдиві показання. Протокол допиту його на досудовому розслідуванні він не читав та просто підписував, так як слідчим була висловлена погроза фізичним насильством із залученням оперативних співробітників.

Першою перемогою захисниці стало задоволення судом клопотання Ганни Бойченко про визнання протоколу про результати здійснення негласної слідчої (розшукової) дії недопустимим доказом по справі, наданий стороною обвинувачення. А також, стороні захисту стороною обвинувачення не відкритті письмові докази на підставі яких вони проводились і в судовому засіданні судом не був досліджений аудіо та відео запис негласних слідчих дій. Не відкриття матеріалів сторонами одна одній в порядку ст.290 КПК України після закінчення досудового розслідування, а також додаткових матеріалів, отриманих до або під час судового розгляду, є підставою для визнання судом відомостей, що містяться в них, недопустимими як доказ.

“Сторона захисту вправі мати інформацію про всі елементи процесуального порядку отримання стороною обвинувачення доказів, які остання має намір використати проти неї в суді. Інакше від самого початку судового розгляду сторона захисту перебуватиме зі стороною обвинувачення в нерівних умовах”,наголосила адвокатка Ганна Бойченко.

Суд оцінив зібрані органом досудового розслідування та представлені суду стороною обвинувачення докази та дійшов висновку, що вони у своїй сукупності без усяких сумнівів, не дають можливості дійти обґрунтованого висновку щодо доведеності вчинення Григорієм злочину, передбаченого ч. 3 ст.185 КК України за обставин викладених в обвинувальному акті.

Тому, розцінюючи всі покази, як рівні в своїй доказовості, тлумачачи всі сумніви на користь обвинуваченого, відповідно до принципу презумпції невинуватості, суд визнає клієнта системи БПД – пана Григорія невинуватим та виправдовує за пред’явленим обвинуваченням в скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.185 КК України.

Наслідком правильно обраної тактики захисту адвокатом Ганною Бойченко стало ухвалення Автозаводським районним судом м. Кременчука Полтавської області виправдувального вироку, яким громадянина Г. визнано невинуватою та виправдано за пред’явленим обвинуваченням в скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.185 КК України.

Повний текст рішення за посиланням: Єдиний державний реєстр судових рішень.

Нагадуємо, що отримати безоплатну правову допомогу та захистити свої права можна звернувшись до фахівців системи безоплатної правової допомоги.

Полтавський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою: м. Полтава, вул. Європейська, 37/40, тел. (0532) 56-02-88.

Кременчуцький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою: м. Кременчук, вул. Небесної сотні, 54, тел. (0536) 75- 75- 20.

Лубенський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою: м. Лубни, вул. Монастирська 17, тел. (05361) 77-479.

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області працює за адресою: м. Полтава, вул. Європейська, 37/40.

Цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103.

Система Orphus