Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині 135 медзакладів безоплатно лікували пацієнтів у 2021 році, – НСЗУ

На Полтавщині 135 медзакладів безоплатно лікували пацієнтів у 2021 році, – НСЗУ

Програма медичних гарантій (ПМГ) — це гарантований державою перелік та обсяг медичних послуг і ліків, які українці можуть отримати безоплатно. Отримати такі медичні послуги пацієнт може в тих медичних закладах, які уклали договори з Національною службою здоров’я України (НСЗУ). ПМГ покриває всю медичну допомогу, від виклику швидкої та звернення до сімейного лікаря до складних операцій.

Як повідомили у пресслужбі НСЗУ, у 2021 році 135 медичних закладів Полтавської області надавали медичну допомогу жителям за програмою медичних гарантій, тобто безоплатно за договором з Національною службою здоров’я України (НСЗУ). Серед них 8 приватних закладів та 23 лікарів приватної практики.

За надану медичну допомогу НСЗУ виплатила лікарням області у 2021 році понад 4 млрд грн. Зокрема:

● За екстрену медичну допомогу — понад 366 млн грн;

● За послуги сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів — 719 млн грн;

● Та понад 2,4 млрд грн за послуги на спеціалізованому рівні.

“Програма медичних гарантій охоплює все більше безоплатних послуг для пацієнтів і все більше закладів до неї приєднується. Чим більше їх стає, тим вища конкуренція за пацієнта, яка виливається в покращення медичних послуг, високу якість, безпеку. А кошти, отримані від НСЗУ, заклади можуть вкладати у власний розвиток. У свою чергу, пацієнти завдяки Програмі медгарантій знають, які саме послуги гарантовані їм безоплатно, розуміють, у якій послідовності звертатися до лікарів, та можуть отримувати медичну допомогу без зайвих клопотів і витрат”, – зазначила директорка Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Вікторія Мілютіна.

Лікування COVID-19 та вакцинація входять до Програми медичних гарантій і є безоплатними для жителів області. У 2021 році НСЗУ заплатила за медичну допомогу в стаціонарі лікарень більше ніж 428 млн грн. За проведення вакцинації від COVID-19 оплата становила понад 34 млн грн.

Особлива увага Програми медичних гарантій у 2021 році була зосереджена на наданні таких пріоритетних медичних послуг, як діагностика онкозахворювань, медична допомога при інфарктах, інсультах, допомога при пологах та неонатальна допомога. За ці послуги НСЗУ заплатила медичним закладам Полтавської області понад 207 млн грн. На лікування онкологічних захворювань, яке часто є тривале і дороговартісне, НСЗУ виплатила понад 148 млн грн.

У наступному 2022 році Програма медичних гарантій продовжить працювати в інтересах пацієнтів. Вимоги до обладнання, медичного персоналу та організації медичних послуг лікарень, які надають пріоритетні послуги, стануть більш жорсткі. Це дозволить покращити якість медичного обслуговування жителів області і зменшити їх фінансові витрати на лікування. Національна служба здоров’я і надалі працюватиме над тим, щоб українці могли лікуватися ефективно, якісно й не зазнавати при цьому надмірних фінансових витрат.

Система Orphus