Ви тут:
Відео Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

“Моя Незалежність”: презентували документальний фільм про автентичне обрядове печиво з Полтавщини

“Моя Незалежність”: в Україні презентували документальний фільм про автентичне обрядове печиво з Полтавщини

Міністерство культури та інформаційної політики разом з Держагентством України з питань мистецтв та мистецької освіти презентували проєкт “Моя Незалежність” до 30-річчя Незалежності України. 

Проєкт включає в себе короткі документальні фільми про кожну область України, Київ та Крим. Це 26 історій про 26 людей різного віку та професій. Герої, кожен з яких розповідає історію про свою незалежність.

Полтавську область презентувала майстриня автентичного обрядового печива, засновниця бренду котелевських коржиків Оксана Дорошенко.

“Полтавщина пахне для мене солодощами. Тут суцільна життєдайна краса. Полтавщина – це могутні скіфські вали, висотою до 10 метрів, що простягаються на довгих 37 кілометрів. Це славнозвісне опішнянське гончарство. Це панянки, які я печу для свого сина Серафима. Один мій коржик виконав свою давню функцію оберегу. Мій чоловік захищав цілісність України на Світлодарській дузі. Я зробила йому кошик з берегинями. Чоловік повернувся додому живим, здоровим. Тепер це наша сімейна реліквія. Наша Незалежність – це наша історія. Це унікальна українська культура і віковічні традиції. Моя Незалежність у відчутті того, що я – українка. і моя 6-річна дитина вже знає, хто вона”, – йдеться у документальному ролику.

Також до створення проєкту долучились: музикантка Ната Жижченко (ONUKA), письменник Сергій Жадан, телеведучий та громадський діяч Олександр Педан, акторки Наталя Сумська та Ірма Вітовська-Ванца, співак Валерій Харчишин, піаніст Олексій Ботвінов, Перша заступниця Міністра закордонних справ України Еміне Джапарова та громадська діячка Зоя Литвин, які представили інші регіони України.

Усі документальні фільми можна переглянути за посиланням.

Система Orphus