Ви тут:
Суспільство Україна 

“Маємо бути готовими до найгіршого”: у НАТО занепокоєні концентрацією військ РФ на кордоні України

“Маємо бути готовими до найгіршого”: у НАТО занепокоєні концентрацією військ РФ на кордоні України

Північноатлантичний альянс сподівається, що Російська Федерація відмовиться від подальшої ескалації конфлікту, проте країни-члени НАТО готують спільний план на випадок військового вторгнення РФ в Україну.

Про це після першого дня зустрічі глав МЗС країн-членів Альянсу Ризі заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, пише ПРЯМИЙ.

Генсекретар НАТО пояснив, що з огляду на концентрацію військових РФ експерти припускають, що Кремль готується до застосування сили.

“Ми бачимо ситуацію навколо України і ми знаємо, що Росія вже використала силу проти України та Грузії, і тримає військові сили в Молдові. Тому слід припускати можливість, що Росія знову розглядає варіант застосувати силу. Ми можемо сподіватися на краще, але ми маємо бути готовими до найгіршого”, – зазначив Столтенберг.

Він пояснив, що наразі головна мета – це стримати Росію від проведення агресивних дій проти України.

“І це сигнал усіх союзників до Росії – не застосовувати знову силу та не порушувати територіальну цілісність та суверенітет України, як вона робила це раніше і продовжує робити”, – додав він.

Столтенберг нагадав, що НАТО ретельно стежить за переміщеннями військ РФ та аналізує інформацію. Крім того, Альянс ділиться цими даними з власними союзниками.

“Ми також надаємо політичну та практичну підтримку Україні. Зміцнення Збройних сил України – шлях допомогти їм здійснити право на самооборону. Це право будь-якої суверенної держави. І ми підтримуємо Україну у цьому праві”, – зазначив Єнс Столтенберг.

Нагадаємо, минулої доби на Донбасі російські окупанти чотири рази відкривали вогонь, двічі – із застосуванням забороненого Мінськими домовленостями озброєння.

Фото: Reuters

Система Orphus