Ви тут:
Суспільство Україна 

Лише президент, прем’єр і глава МЗС мають право виступати з офіційними заявами щодо зовнішньої політики України: Зеленський підписав указ

Лише президент, прем’єр і глава МЗС мають право виступати з офіційними заявами щодо зовнішньої політики України: Зеленський підписав указ

Президент Володимир Зеленський 22 грудня підписав указ, згідно з яким лише президент України, прем’єр-міністр та міністр закордонних справ мають право висловлюватися з питань зовнішньої політики України.

Указ опублікували на сайті Офісу Президента.

“Установити, що з офіційними заявами та коментарями з питань зовнішньої політики України та з ініціативами міжнародного характеру можуть виступати лише Президент України, Прем’єр-міністр України і Міністр закордонних справ України”, – йдеться в указі.

Крім того, держоргани мають погоджувати з МЗС ініціативи щодо набуття Україною членства в міжнародних організаціях, підготовку міжнародних двосторонніх або багатосторонніх документів, пропозиції щодо кандидатур для призначення представниками України в органах міжнародних організацій, висунення для обрання на керівні посади в міжнародних організаціях, крім випадків, встановлених законодавством, якщо підбір кандидатур здійснюється за результатами конкурсу.

Також до складу українських делегацій, що беруть участь у заходах міжнародних організацій, засіданнях міжурядових комісій та інших органів з питань співпраці, обов’язково мають входити представники МЗС чи іноземних дипустанов. Якщо переговори проводять за межами України, тоді до делегації також включається керівник українського дипломатичного представництва.

Також указ регулює порядок проведення міжнародних перемовин посадовими особами, повідомлення про зміст та наслідки цих перемовин та перелік посадових осіб, які повинні бути присутніми у складі офіційних делегацій.

Система Orphus