Ви тут:
здоров’я Медицина Суспільство 

Лихоманка у дітей: коли та які ліки потрібно давати

Лихоманка у дітей: коли та які ліки потрібно давати

Кожна родина, де виховуються діти, стикалася з підвищенням температури тіла у малюка. У такій ситуації батьки часто впадають в паніку, особливо, коли це стається вночі або на вихідних і можливості проконсультуватися з лікарем немає.

Джерело: КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я Полтавської обласної ради»

Дитячий лікар-інфекціоніст консультативно-діагностичного центру КНМП «Кременчуцька міська дитяча лікарня» Ярослава Олексієнко дала практичні поради.

Отже, що таке гарячка? Це підвищення температури тіла вище норм, що виникає внаслідок інфекційного захворювання або як наслідок порушення функціонування нервової або ендокринної системи.

Коли ж потрібно давати жарознижуючі?

Дітям віком до 3 місяців збивати потрібно температуру вище 38° С. Дітям старше 3 місяців, за останніми рекомендаціями, потрібно збивати температуру вище 39°С. Температуру вище 37.5 потрібно збивати дітям, які мають в анамнезі фебрильні судоми, дітям з епілепсією, дітям, які мають вроджену патологією нервової системи, дітям, які мають вроджені обмінні зазворювання.

Які препарати можна застосовувати для дітей?

В Україні зареєстровані для використання в педіатричній практиці препарати ібупрофену та парацетамолу. Вони випускаються в формі сиропу, ректальних супозиторіїв та таблеток.

ІБУПРОФЕН розраховується 5-10 мг/кг максимальна кількість прийомів на добу 3.

ПАРАЦЕТАМОЛ розраховується 10-15мг/кг максимальна кількість прийомів на добу 4.

Метамізол натрію (анальгін) в педіатричній практиці може застосовуватися лише в парентеральній формі (ін’єкції), в умовах стаціонару, під суворим наглядом лікаря і ЛИШЕ ПРИ РЕФРАКТЕРНІЙ ЛИХОМАНЦІ.

Препарати аспірину, німесуліду заборонені до використання в педіатрії.

Також будьте уважні щодо розрекламованих комбінованих препаратів у вигляді теплих розчинів або таблеток при перших проявах грипу чи застуди. Це лише фармацевтичний маркетинг. Потрібно уважно читати інструкцію, з якого віку дозволено кожен конкретний препарат та склад. Бо він може містити парацетамол, кофеїн, феніраміну малеат, фенілефрину гідрохлорид, а використання цих препаратів обмежене в педіатрії.

Щодо спазмолітиків при гарячці. Ну люблять у нас різати ту таблетку, наприклад но-шпа, і на четверинки, і на третини, і шестеринки відколупувати від неї. Спазмолітики мають місце при гарячці, що супроводжується спазмом судин, але застосовувати їх можна лише в парентеральній формі, точно розрахувавши на вагу тіла дитини. Таблетовані форми призначені для дітей старше 12 років, а дробіння таблеток не точне і загрожує передозуванням.

Що робити мамі, коли підвищилася температура тіла?

Дати жарознижуючий засіб, розрахувавши дозу згідноз вагою дитини.

Контроль температури провести не раніше, ніж через 30 хв після прийому ліків.

Роздягнути дитину.

Обтирати можна лише водою кімнатної температури (спирт, оцтова кислота не мають жарознижуючого ефекту, та ще й загрожують дитині термічними і хімічними опіками).

Звернутися за допомогою до лікаря.

Система Orphus