Ви тут:
Суспільство 

Кремль активно готується до нового військового вторгнення в Україну – ЗМІ

Кремль активно готується до нового військового вторгнення в Україну – ЗМІ

Впливові американські видання з посиланням на власні джерела у розвідці і Білому домі наголошують, що Кремль планує нове вторгнення в Україну вже на початку 2022 року за участю близько 175 тисяч військових.

Зокрема, у виданні Associated Press зауважили, що половину особового складу (військових РФ – ред.)вже зосереджено в різних регіонах поблизу українського кордону. Про це редакції на умовах анонімності співробітник адміністрації президента США.

Посадовець переконує, що плани Москви передбачають перекидання 100 батальйонних тактичних груп разом з танками, артилерією та іншою військовою технікою. За його словами, розвідники також звернули увагу на посилене використання Росією проксі-серверів та ЗМІ для пропагандистської кампанії проти України й НАТО.

Натомість газета The Washington Post повідомила, що має у розпорядженні документ американської розвідки із супутниковими фото, на яких видно, що російські війська в кількості 70 тисяч осіб зосереджені у трьох місцях неподалік кордону України, а також в окупованому Криму. Загалом нині там розгорнуто 50 бойових тактичних груп, а також танки та артилерія.

“Російські плани передбачають військовий наступ на Україну вже на початку 2022 року з масштабом сил, що вдвічі перевищує той, який ми бачили минулої весни під час раптових навчань Росії біля кордонів України… Плани охоплюють широке пересування 100 батальйонних тактичних груп чисельністю близько 175 тисяч осіб, а також бронетехніку, артилерію і техніку”, – резюмують виданні.

Крім того, WP отримало у власне розпорядження документ американської розвідки, який включає супутникові фотографії. На них видно, що російські війська зосереджуються в чотирьох місцях. На карті США кількість військовослужбовців РФ становить 70 тисяч, але при цьому прогнозується їхнє нарощування до 175 тисяч і описується широке пересування батальйонних тактичних груп до кордону і від кордону “для приховування намірів і створення невизначеності”.

Система Orphus