Ви тут:
Суспільство Україна 

Комп’ютерна томографія у лікарнях, які мають договір з НСЗУ, є безкоштовною для пацієнтів, – МОЗ

Комп’ютерна томографія у лікарнях, які мають договір з НСЗУ, є безкоштовною для пацієнтів, – МОЗ

Проведення комп’ютерної томографії у закладах, які мають відповідні пакети з НСЗУ, проводиться у повному обсязі безоплатно для пацієнта, за ці послуги сплачує держава. 

Джерело: Міністерство охорони здоров’я

“Наявність у лікарнях комп’ютерних томографів дозволяє медикам оперативніше і якісніше проводити необхідну діагностику, а пацієнтам –  отримувати фахову допомогу на місцях, не витрачаючи час і кошти на поїздки до інших медзакладів.  Зробити КТ безоплатно можна у тих закладах, які підписали договір з НСЗУ на амбулаторну допомогу і мають відповідне обладнання. Обстеження для пацієнта є безоплатним, якщо він має показання до КТ та направлення від лікаря. Тобто пацієнт має звернутись до свого сімейного або лікуючого лікаря”, – йдеться у повідомленні.

Якщо у закладі вимагають плату за проведення такого обстеження, це є порушенням прав пацієнта. У такому випадку можна подати скаргу через електронну форму на сайті НСЗУ у розділі “Громадянам”. У разі необхідності, оператори контакт-центру НСЗУ за номером 16-77 підкажуть, як правильно подати скаргу.

Якщо фахівець після огляду пацієнта і зважаючи на клінічні показники бачить потребу в КТ, він виписує пацієнту е-направлення на обстеження. Заклад пацієнт обирає самостійно. Детальніше про те, як отримати та скористатися направленням на безоплатне КТ, можна дізнатися за посиланням. 

Якщо пацієнт перебуває на лікуванні у стаціонарі, то усі необхідні обстеження входять до відповідного пакету послуг та проводяться одразу в лікарні, куди його госпіталізували. 

“Звертаємо увагу, що наступного року законтрактовані лікарні продовжать надавати послуги комп’ютерної томографії безкоштовно для пацієнта. Крім того, 131 комп’ютерний томограф встановлено наразі в українських лікарнях у всіх 24 областях країни у межах проєкту Президента “Велике Будівництво”. Загалом за цією програмою закуплено 161 томограф, решта – найближчим часом будуть також введені в дію”, – зазначили у МОЗ.

Система Orphus