Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Коли ставити та наряджати ялинку 2022: поради, прикмети й традиції

Коли ставити та наряджати ялинку 2022: поради, прикмети й традиції

Вічнозелене дерево, яке українці наряджають щороку – невід’ємна частина свята. Для того, щоб створити потрібну атмосферу і вступити в Новий рік 2022, потрібно дотримуватися всіх традицій і прикмет.

Про головні ритуали під час підготовки до Нового року повідомляє УНІАН.

Першими, хто запропонував наряджати дерево до Різдва, були Північні Германці. Існує легенда про святого Боніфація, який прийшов до язичників і сказав їм, що дуб, якому вони поклоняються, не має ніякої магічної сили. Боніфацій зрубав його, а дерево повалило всі рослини поруч з собою, крім ялини. Тоді святий вирішив, що відтепер ялинка буде символом Христа.

Натуральна ялинка має властивість швидко жовтіти і обсипатися, тому краще заздалегідь її в будинок не приносити. В середньому, дерево залишається свіжим близько 10-15 днів. Ідеальний варіант – встановити таку ялинку за тиждень до Нового року, щоб вона протрималася до Різдва.

Штучний символ свята абсолютно не потребує особливого догляду і набагато менш вибагливий. Його можна поставити в будь-який зручний час. Чим раніше ви це зробите, тим швидше у вашій квартирі запанує атмосфера новорічного чарівництва.

Якщо ви сповідуєте католицизм, то перші числа грудня – найбільш сприятливі дати для того, щоб народити штучну ялинку. Живу – у другій половині місяця, головне – встигнути до 25 грудня, коли католики відзначають Різдво.

Наші предки століттями говорять про те, що існують дні, коли ялинку потрібно ставити, щоб посилити зв’язок зі своїм родом. Так само правило працює навпаки – є в році один день, коли наряджати різдвяне дерево категорично не можна:

22 грудня – День зимового сонцестояння. Слов’яни вірили, що саме з цієї дати починається новий життєвий цикл, нечиста сила слабшає, так як збільшується тривалість дня. Люди розвішували в будинку хвойні гілки, захищаючи себе від злих чар. Тому, якщо ви хочете, щоб новорічна ялинка стала оберегом, наряджайте її в цей день.

24 грудня – за традицією германських народів, прикрашати ялинку потрібно було саме в цей день. Язичники вірили, що такий ритуал забезпечить їм урожайний майбутній рік. Християнство перейняло традицію, тому для того, щоб в родині був достаток, наряджайте ялинку за прикладом германців.

28 грудня – Трифонов день. Святий ігумен прославився тим, що завжди захищав знедолених і допомагав нужденним. Православні наряджають ялинку 28 грудня, щоб уберегтися від злих духів і пліткарів.

Згідно з християнськими традиціями, найкраще прикрасити новорічне дерево у перших числах грудня. У православ’ї символ ошатної ялинки уособлює достаток, надію на вічне життя і віру в Христа. Церква рекомендує перед тим, як почати прикрашати ялинку, прочитати молитву. Прибирати її потрібно після 14 січня, коли закінчаться святкування Старого Нового року. Головне – встигнути до Хрещення 19 січня.

До речі, залишати живу ялинку у сміттєвих баків – погана прикмета. Народні повір’я свідчать, що таким чином сім’я прирікає себе на фінансові невдачі і конфлікти. Найкраще обмотати її старим покривалом або харчовою плівкою, а потім віднести на переробку.

 

Фото ілюстративні

Перейти до вмісту