Ви тут:

Хочете відкрити свиноферму на Полтавщині? Інструкція для новачків

Полтавщина має ідеальні умови для ведення сільськогосподарського господарства. З кожним роком дедалі більше підприємців задумується над тим, як почати вести бізнес. Ми вирішили трішки допомогти полтавцям. Вирощування свиней складніше, ніж, наприклад, великої рогатої худоби або кіз, оскільки вони більш чутливі до клімату довкілля і вимагають більшої уваги. З іншого боку, за належного догляду одна свиноматка може народити до 12 поросят за 130-денний період вагітності. Тому ці тварини готові до продажу набагато раніше, ніж більшість інших видів худоби.

Породи свиней

У світі є безліч видів свиней. Для організації першого розведення краще використовувати місцеві породи, через те, що вони вже адаптовані до клімату й легко доступні на цьому ринку.

Коли мова йде про розведення свиней, краще почати з поросят: розводити їх і продавати, тому що, крім того, що Ви можете створити протоколи управління вашою фермою, ви також зможете отримати цінний досвід. Ваші знання в галузі управління мають бути ґрунтовними, оскільки розведення свиней насправді набагато складніше, ніж вирощування.

свині

Як правило, свиней вирощують у цеху (інтенсивне утримання) або на пасовищі (вільний вигул). Корівник/зал (інтенсивний): за інтенсивного свинарства, корівник або зал має бути виготовлений із волого- і термостійкого матеріалу, наприклад, бетону — зона відпочинку свиней має легко чиститися. Вона має бути вдвічі меншою від зони годування й мати невеликий басейн для купання.

Пасовище (вільний вигул): для утримання свиней у вільному вигулі, насамперед, потрібна велика територія з великою кількістю трави та ґрунту. Ця територія має бути обгороджена, щоби свині не забрели занадто далеко й були в безпеці. Фермери мають бути обережні під час будівництва огорожі, бо дорослі свині можуть пошкодити огорожу і втекти.

Здоров’я і хвороби

Свині — витривалі тварини, але легко піддаються стресу, наприклад, через нестачу їжі або води. Це знизить продуктивність виробництва й може призвести до збитків.

Погане управління може призвести до захворювань на свинофермі. Свині схильні до багатьох захворювань, таким як діарея. Переконайтеся, що ви вакцинуєте і правильно годуєте їх доти, поки вони не будуть готові до продажу.

Годування і вода

Свиням варто згодовувати орієнтовно 18 % сирого протеїну, тому обирайте Ava group корма для своїх свиней. Столові недоїдки та відходи не підходять для годування свиней. Хоча вони всеїдні, це не найкращий вибір із погляду їх здоров’я.

Свиней варто годувати рослинними інгредієнтами, такими як салат, кукурудза та інші овочі. М’ясо для них не підходить, бо воно збільшує кількість жиру в їхньому тілі та може знизити їхнє зростання і, отже, прибуток ферми. Для здорового росту свиням необхідно споживати від 6 до 10 кг корму в день. Крім того, корисно годувати їх яйцями через вміст у них білка.

свині

Забезпечте свиней достатньою кількістю води

Вода є важливою й часто не береться до уваги. Для задоволення потреб свиней буде потрібно великий запас чистої води. Наприклад: молоде порося може випивати до 10 літрів води в день, у той час, як доросла свиня може випивати від 25 до 50 літрів у день.

Свині схильні до сонячних опіків

Інші чинники, які варто враховувати, включають забезпечення достатньої тіні в зоні вільного вигулу (оскільки свині досить схильні до сонячних опіків), доступ до соломи або тирси для підстилки, а також наявність надійних постачальників свіжого корму для тварин.

Важливо взяти до уваги кожен із цих чинників, якщо ви дійсно зацікавлені в тому, щоби ваша ферма демонструвала хороші показники та давала вам можливість заробляти гроші. Вироблене м’ясо можна продавати як в Полтавській області, так і споживачам в інших регіонах. Фермерський бізнес на Полтавщині вимагає грамотного підходу, особливо коли справа стосується свиней.

Система Orphus