Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Католицьке Різдво 2021: коли святкується та чи буде цей день вихідним для українців

Католицьке Різдво 2021: коли святкується та чи буде цей день вихідним для українців

Католицьке Різдво Христове відзначається щорічно 25 грудня. Згідно із законодавством України, 24 грудня – робочий день, але скорочений, 25 грудня – субота, а 27 грудня (понеділок) – вихідний день.

Різниця між католицьким та православним Різдвом в першу чергу в тому, що дата двох свят не збігається. Православні відзначають народження Христа 6-7 січня, а католики – 24-25 грудня. Все тому, що літочислення у віруючих західного і східного обряду різне, повідомили в Уніан.

Є різниця і в сприйнятті – для католиків Різдво – найважливіше свято в році, а для православних – Великдень. Піст, який передує святу, у православних суворіше, ніж у католиків. Проте, і ті, і інші віруючі дотримуються правил Адвенту – місяця, коли потрібно підготувати до торжества і душу, і тіло.

Достовірно невідомо, чому віруючі відзначають Різдво саме 25 грудня. Існує легенда, ніби обчислення пішло від 25 березня – дати зачаття Господа.

Згідно з традицією, 24 грудня, коли на небі зійде перша зірка, вся сім’я збирається за святковим столом. Страви дозволяються тільки пісні – риба, фрукти, горіхи, каші. Усього їх повинно бути 12 – за кількістю апостолів. Перед тим, як вживати їжу, кожен член сім’ї повинен прочитати уривок з Євангеліє і помолитися Господу.

Наприкінці всі учасники дійства ламають різдвяний хліб, передають один одному і загадують бажання – за аналогією з Христом, який ділився їжею з учнями. 25 грудня вже можна подавати на стіл індичку і м’ясо – Різдвяний піст католики перестають виконувати за день до свята.

Крім традицій, існують і заборони, які не можна порушувати, щоб не гнівити Господа. Правила діють однаково для всіх, навіть якщо ви не сповідуєте католицизм. Отже, 24-25 грудня заборонено:

– носити старий одяг;

– прибирати в будинку і займатися рукоділлям;

– сваритися, ображатися і пліткувати;

– важко працювати фізично;

– відмовляти в допомозі і милостині.

Також після святкування заборонено прибирати зі столу їжу до самого ранку – вважається, що ті, хто ігнорує заборону, накликають на себе злидні.

Фото ілюстративні

Система Orphus