Ви тут:
PROвсе Суспільство 

It’s a Wonderful Life: 75 років тому вийшов один з найвідоміших різдвяних фільмів з музикою уродженця Полтавщини

It’s a Wonderful Life: 75 років тому вийшов один з найвідоміших різдвяних фільмів з музикою уродженця Полтавщини

Кінострічка досі залишається настільки популярною, що навіть входить у ТОП-30 кращих кінострічок за версією IMDb.

20 грудня 1946 року у кінотеатрах США вперше показали фільм It’s a Wonderful Life (Це прекрасне життя) – американський кінофільм режисера Френка Капри за книгою «Найбільший подарунок» Філіпа Ван Дорена Стерна.

Про це повідомляє BFI.

Джордж Бейлі, житель невеликого містечка, настільки засмучений незліченними проблемами та несподіваним боргом, що думає про самогубство в переддень Різдва. Він завжди хотів виїхати з рідного міста, щоб побачити світ, але обставини та власне добре серце не дали йому покинути Бедфорд Фолз. Він пожертвував собою заради освіти брата, збирав кожен цент, щоб підтримувати родину, брав у борг, захищав містечко від злого банкіра Поттера, одружився з дівчиною, яку любив з дитинства, і утримував сім’ю. І ось Джордж готується стрибнути з мосту, але замість цього рятує свого ангела-охоронця, Клеренса Одбоді, який з’явився отримати свої крила…

У головних ролях знімалися зірки Голівуду Джеймс Стюарт (під час його кар’єри він грав головну роль в багатьох фільмах, що широко вважаються класикою і був висунутий на п’ять «Оскарів», отримавши один за гру та інший за життєві досягнення. Він також мав відмінну військову кар’єру, піднявшись до чину бригадного генерала у ВПС Сполучених Штатів), Донна Рід (володарка премії «Оскар» 1954 року), Томас Мітчелл (перша людина, яка здобула премії «Оскар», «Еммі» та «Тоні») та Лайонел Беррімор (володар премії «Оскар» 1931 року).

Фільм номінували на 5 премій «Оскар» та виграв «Золотий глобус». У 2004 році ВВС постав фільм на 2 місце у своєму рейтингу кращих фільмів, які не отримали «Оскар».

Водночас при виході картини на екрани вона не мала успіху у публіки, що призвело до банкрутства продюсерської компанії постановника та спаду його кінематографічної кар’єри. Проте пізніше стрічка набула широкої популярності у зв’язку з регулярними показами на американському телебаченні (починаючи з 1970-х років) напередодні Різдва, що згодом стане традицією.

Також слід відзначити, що музику до фільму написав Дмитро Тьомкін, який народився на Полтавщині.


За інформацією The Telegraph, Дмитро Зиновійович Тьомкін народився у Кременчуці 10 травня 1894 в єврейській родині.

Від 1929 року починається голівудська кар’єра Тьомкіна, якій він спочатку завдячував дружині (Альбертина підготувала того року хореографію для трьох мюзиклів компанії Метро-Ґолдвін-Меєр, а музику писав Дмитро). Від початку тридцятих років він стає одним з провідних композиторів Голівуду. Особливий успіх мала його музика до «ковбойських» фільмів, вестернів. На запитання, як людина зі слов’янських теренів може так добре відчувати й втілювати в музиці поезію рівнин американського Заходу, композитор відповів, посилаючись на своє походження з України: «Бо степ є степ!» (варто підкреслити, що він вжив не звичне для Америки prairie, а слово українського походження steppe).

Під час Другої світової війни Тьомкін написав музику до кільканадцяти документальних стрічок, за що мав спеціальну нагороду від американського військового міністерства.

1953 року він дістав одразу два «Оскари» — за музику до фільму «Саме опівдні» та за пісню «Do Not Forsake Me, Oh My Darlin’ » з того ж таки фільму. Ще два «Оскари» він отримав за музику до фільмів «Високий та могутній» (The High and the Mighty, 1955) і «Старий та море» (The Old Man and the Sea, 1959) за повістю Гемінґвея.

Система Orphus