Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

Етнографічна збірка “Древо” на Полтавщині доповнилась новими експонатами

Етнографічна збірка “Древо” на Полтавщині доповнилась новими експонатами

30 листопада поповнилась скарбниця Етнографічної збірки “Древо”, що в селі Козубівка на Полтавщині. Це унікальне зібрання старожитностей, виробів мистецтва, одягу та фотографій кінця ХІХ, початку та середини ХХ століть.

Рушники, які належали її прабабусі й зберігалися в родині, передала до колекції музею депутатка обласної ради Яніна Барибіна. Походять вони із села Ризине, Звенигородського району на Черкащині.

“Довго вони їхали, подолали непростий шлях, тож на світлині виглядають “не дуже”, але знаю, що Едуард Крутько приведе їх до ладу і вони займуть гідне місце в експозиції”, – прокоментувала Яніна Барибіна.

Старовинні речі, збережені в родинах, потрапляючи до музейних залів – щедро відкривають свою історію, оповідаючи її вже не тільки дітям, внукам і правнукам, а й цілим поколінням, навчаючи споконвічної мудрості й ідентичності.

“Збір етнографічного матеріалу, фольклору відбувається постійно, хтось передає щось при зустрічі, хтось запрошує відвідати своє рідне село, чи піти записати його бабусю. Загалом дякую усім хто долучається до збереження своєї історії”, – подякував за дорогоцінний дар збирач унікальної колекції старожитностей Едуард Крутько.

Марія Бойко

Фото – Яніна Барибіна

Система Orphus