Ви тут:
Суспільство Україна 

Довідку на нерухоме майно можна отримати онлайн у “Дії”: покрокова інструкція

Довідку на нерухоме майно можна отримати онлайн у “Дії”: покрокова інструкція

Довідка необхідна для перевірки права на житло чи земельну ділянку, власників та співвласників, наявності вашого майна в реєстрах. Зараз цією послугою користуються понад мільйон людей на рік.

Про це повідомили у Міністерстві цифрової трансформації.

Довідка містить усю інформацію про нерухоме майно із чотирьох основних реєстрів. :rocket:За тиждень після запуску послуги, вже отримали 500 довідок. А також здійснено понад 1 500 безоплатних пошуків.

Як послуга працює на порталі Дія:

– безоплатний пошук за всіма 5 критеріями. Завдяки цьому люди не замовлятимуть випадково довідку, у якій буде відсутня інформація;
– розширена кількість параметрів, за якими можна здійснити пошук. Наприклад, серія та/або номер паспорта;
– запит опрацьовується протягом 3–5 секунд після її замовлення та довідка буде доступна в розділі «Замовлені документи» на порталі Дія.

Щоб отримати довідку онлайн на порталі Дія Вам знадобиться кваліфікований електронний підпис.

1. Зареєструйтеся чи авторизуйтеся у кабінеті громадянина на diia.gov.ua за допомогою електронного підпису.

2. Перевірте коректність особистих даних у профілі користувача, оновіть їх за необхідності.

3. Оберіть послугу “Надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно”.

4. Заповніть онлайн-форму із зазначенням критерію пошуку, за яким бажаєте отримати відомості з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

5. Сплатіть адміністративний збір.

Зверніть увагу! Надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно в електронній формі через портал Дія здійснюється автоматично, зазначаючи параметри пошуку за одним або кількома ідентифікаторами.

Результат послуги — отримання інформації з реєстрів у форматі PDF. Її завжди можна знайти в розділі “Послуги” — “Отримані документи”.

Також отримати інформаційну паперову довідку можна офлайн, звернувшись до центру надання адміністративних послуг незалежно від місця реєстрації.

Що потрібно:

– документ, що посвідчує особу, наприклад, паспорт громадянина України. Якщо документи подає уповноважена особа, потрібен документ, що підтверджує повноваження.

– документ про внесення плати за надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Якщо особа звільнена від сплати адміністративного збору, заявник показує документ, що підтверджує право на звільнення від сплати адміністративного збору та/або внесення плати за надання інформації з Державного реєстру прав.

Зверніть увагу!

Під час отримання послуги можна використовувати документи із застосунку Дія. Плата за послугу становить 0,025 прожиткового мінімуму, тобто 60 грн.

Система Orphus