Ви тут:
Суспільство Україна 

До 6 млн доз: МОЗ збільшило можливості для зберігання вакцин в умовах наднизьких температур

До 6 млн доз: МОЗ збільшило можливості для зберігання вакцин в умовах наднизьких температур

На сьогодні спроможність національного логістичного провайдера МОЗ України “Укрмедпостач” для зберігання цієї вакцини збільшилася з 200 тис. до 2,3 млн доз, країни загалом – до 6 млн.

Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.

“Це означає, що Україна зможе забезпечити зберігання в ультрахолодовому режимі всієї вакцини, що надійде у 2021 та 2022 роках. Це була однією з умов контрактів на її поставки в Україну на 2022-2023 роки”, – наголосив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

Для зберігання вакцини Comirnaty на регіональному рівні ПРООН закупила та встановила на регіональних складах понад 50 морозильників, які в середньому дозволяють зберігати до 40 тис. доз вакцини. Тобто загальна спроможність обласних складів збільшилася до 2 млн доз. 

Читайте також: Полтавщина одна з 10 областей України, де обладнають холодові кімнати для вакцин від ЮНІСЕФ

Додатково у великих регіональних центрах (Дніпро, Одеса, Харків та Львів) найближчим часом будуть встановлені морозильні камери, закуплені ЮНІСЕФ, з можливістю збереження до 200 000 доз вакцини Comirnaty, що дозволить зберігати значно більші обсяги вакцини в умовах ультранизьких температур та суттєво спростить доставку вакцини з національного рівня. Ще 10 таких морозильних камер будуть встановлені на національному складі.  

Це дозволить знизити залежність регіонів від поставок з національного рівня, адже тепер на обласних складах можна буде довший час зберігати більшу кількість вакцини.

Фото: ВВС

Система Orphus