Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

До 100-річчя 2-го Зимового походу Армії УНР у Білицькій громаді відкрили виставку

До 100-річчя 2-го Зимового походу Армії УНР у Білицькій громаді відкрили виставку

У Білицькому краєзнавчому музеї презентували виставку Українського інституту національної пам’яті “Українське військо: 1917–1921”. Експозицію присвячено збройним силам Української Народної Республіки сторіччя тому.

Презентацію традиційно відвідали учні шкіл, представники Білицької спілки ветеранів АТО “Воля”, зацікавлені біличани. Виставку “Українське військо: 1917 – 1921” планується експонувати у Біликах до 31 січня, повідомили у Полтавському офісі Північно-східного відділу УІНП.

Реалії сьогодення піднесли роль Збройних Сил України. Українська армія – це не просто один із атрибутів державності, а захисник держави та її населення від реальної військової агресії Російської Федерації. Сторіччя тому, у 1917 – 1921 рр. від того ж агресора боронилася армія Української Народної Республіки. Їй присвячено банерну виставку “Українське військо: 1917 – 1921” у Білицькому краєзнавчому музеї.

“Виставку презентували у межах відзначення тридцятиріччя відновлення Збройних Сил України. Також так вшанували й учасників 2-го Зимового походу Армії УНР – героїчної спроби відновити державність України. Цьогоріч згідно з Постановою Верховної Ради і з ініціативи УІНП пам’ять учасників 2-го Зимового походу Армії УНР вшановується на державному рівні. У листопаді-грудні минає сто років з часу походу”, – розповіли у Полтавському офісі Північно-східного міжрегіонального відділу УІНП.

Вісімнадцять інформаційних банерів виставки розповідають про зародження та витоки формування війська УНР, його склад, чисельність, організацію окремо висвітлюються, роди військ, уніформа, свій банер присвячено і легендарним командирам.

“Нині у час відсічі російській путінській агресії особливо актуально висвітлювати події саме Української революції 1917 – 1921 років, оскільки це визвольна боротьба за незалежність. Цей рух не завершився поразкою в 1921 році, а продовжувався й надалі.. – події перших визвольних змагань у 20 столітті продемонстрували готовність українського народу здобути державність. Через російсько-більшовицьку агресію сто років тому УНР не встояла, але нинішня Україна є правонаступником УНР. Від неї ми успадкували прагнення до єдності й усвідомлення самобутності нації”, – зазначила вчителька історії Білицької загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №4 Галина Семененко.

Інформацію банерів доповнюють зразки озброєння та преса тих часів виставлені у вітринах музею. А ще очікується, що незабаром музей матиме нові експонати про відсіч російській агресії. 

“Приємною несподіванкою стали особисті речі, екіпірування та фотокартки, прапор із взводно-опорного пункту в с. Опитне, які з нагоди Дня Збройних Сил України передав до музею ветеран російсько-української війни Дмитро Рибалко – ділиться директор Білицького краєзнавчого музею Євгеній Калашник. – Після опрацювання ці надходження поповнять експозицію музею”.

Екскурсоводи під час розповідей про виставку торкаються й локальних подій. Приміром, розповідають й про бойові дії частин отамана Натієва, полковника Петріва та 6-го Полтавського корпусу у регіоні, про місцевих жителів – учасників визвольних змагань. Відвідувачі знайомляться із учасником оборони Полтави від більшовиків – Мефодієм Костирею, організатором національно-патріотичного гуртка в Біликах – Іваном Гладким, Сидором Кузьменком, який загинув у боях за ст. Вапнярка та іншими земляками.

Система Orphus