Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

Держлікслужбу призначили уповноваженим органом у сфері донорства крові

Держлікслужбу призначили уповноваженим органом у сфері донорства крові

23 грудня, Кабінет Міністрів прийняв постанову “Про визначення уповноваженого органу у сфері донорства крові та компонентів крові, функціонування системи крові та внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України”.

Джерело: Міністерство охорони здоров’я

Постанова прийнята на виконання вимог Закону України «Про безпеку та якість донорської крові та компонентів крові», який визначає структуру системи крові в країні і передбачає створення Кабміном уповноваженого органу для забезпечення рівного доступу населення до якісних і безпечних компонентів крові.

Визначення уповноваженого органу забезпечить на постійній основі проведення інспекцій та належних заходів контролю суб’єктів, які:

  • здійснюють заготівлю, переробку, тестування, зберігання, розподіл або реалізацію донорської крові та компонентів крові;
  • надають послуги з трансфузії компонентів крові. 

Основними функціями уповноваженого органу є: 

  • ліцензування господарської діяльності суб’єктів системи крові із заготівлі й тестування донорської крові та її компонентів, переробки, зберігання, розподілу та реалізації донорської крові та компонентів крові, призначених для трансфузії; 
  • формування та ведення ліцензійного реєстру та ліцензійних справ, контроль за дотриманням ліцензійних умов;
  • здійснення заходів держнагляду за діяльністю суб’єктів системи крові та суб’єктів, що надають послуги з трансфузії компонентів крові та ін.

Для належного забезпечення виконання Держлікслужбою функцій уповноваженого органу Кабмін цією ж постановою вніс необхідні зміни до Положення про Державну службу України з лікарських засобів та контролю за наркотиками.

Визначення Держлікслужби уповноваженим органом сприятиме забезпеченню донорів та реципієнтів якісними послугами, безпечними компонентами крові та сприятиме зміцненню і збереженню громадського здоров’я.

Система Orphus