Ви тут:
Суспільство Україна 

ДБР заблокувало незаконне виведення 55 млн гривень з держпідприємства

ДБР заблокувало незаконне виведення 55 млн гривень з держпідприємства

Слідчі ДБР запобігли незаконному виведенню майже 55 млн гривень з державного підприємства “Укрхімтрансаміак” через непрозорі тендерні закупівлі.

За поданням ДБР банківський рахунок з коштами арештовано, повідомили у пресслужбі ДБР.

У лютому 2021 року державне підприємство “Укрхімтрансаміак” провело два тендери на закупівлю сферичних кранів для планового ремонту української ділянки магістрального аміакопроводу “Тольятті – Одеса” загальною вартістю з ПДВ 55 млн гривень. Переможцем закупівель в обох випадках стало приватне товариство.

Згідно з договором, підприємство мало поставити держпідприємству продукцію європейських виробників. Проте її технічні характеристики не відповідали вимогам українського законодавства із захисту праці.

Експертиза показала, що встановлення такого устаткування на аміакопроводі та введення його в експлуатацію може призвести до техногенної катастрофи глобального масштабу з численними людськими жертвами. Внаслідок можливого неконтрольованого витоку рідкого аміаку, який є небезпечною токсичною речовиною.

У листопаді 2020 року “Укрхімтрансаміак” провело аналогічний тендер. Тоді компанія-переможець запропонувала ціну на обладнання приблизно більше на 38 млн гривень. Але підписання договору так і не відбулось через чергову зміну керівництва підприємства.

У результаті торгів з компанією-“переможцем” було підписано договір і перераховано на банківський рахунок майже 55 млн гривень за формою оплати – акредитив. У цьому разі повернення коштів їхньому власнику передбачено тільки за рішенням суду.

ДБР відкрило кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, а саме:

зловживання владою та службовим становищем, з метою одержання будь-якої неправомірної вигоди, що спричинило тяжкі наслідки (ч.ч. 1, 2 ст. 364 ККУ);

службова недбалість, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 ККУ).

Санкції статей передбачають позбавлення волі на строк до 6 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років. 

Досудове розслідування триває. Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Київська міська прокуратура.

Система Orphus