Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Чи може ФОП, яка є застрахованою, подати заяву на отримання довідки про суми сплаченого ЄВ: роз’яснення податківців Полтавщини

Чи може ФОП, яка є застрахованою, подати заяву на отримання довідки про суми сплаченого ЄВ: роз’яснення податківців Полтавщини

У Головному управлінні ДПС у Полтавській області детально роз’яснили, чи може платник ЄВ – ФОП (особа, яка провадить незалежну професійну діяльність), яка є застрахованою особою, подати до контролюючого органу заяву щодо отримання довідки про суми сплаченого ЄВ (у тому числі через Електронний кабінет).

Згідно з п. 1 частини першої ст. 6 Закону України від 08 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) платник єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) має право  безоплатно отримувати від контролюючих органів та Пенсійного фонду в межах їх компетенції інформацію, необхідну для виконання обов’язків, покладених на платника згідно із Законом № 2464, а також для підтвердження надходження до Пенсійного фонду сплачених платником сум єдиного внеску.

Платник єдиного внеску – фізична особа – підприємець (особа, яка провадить незалежну професійну діяльність), яка є застрахованою особою, може звернутися до
контролюючого органу за основним місцем обліку з заявою щодо отримання довідки про суми сплаченого єдиного внеску (далі – Довідка).

Заява в довільній формі подається в один з таких способів:

– у паперовій формі;

– в електронній формі – через приватну частину електронного кабінету, розміщеного на офіційному вебпорталі ДПС за посиланням з дотриманням вимог законів України від 22 травня 2003 року № 851-IV «Про електронні документи та електронний документообіг» із змінами та доповненнями та від 05 жовтня 2017 року № 2155-VIII «Про електронні довірчі послуги» із змінами та доповненнями.

Нагадуємо, до 1 вересня 2022 року в Україні триває кампанія одноразового (спеціального) добровільного декларування – цивілізований спосіб легалізації доходів. Більш детальна інформація за посиланням. Телефони для консультацій з даного питання розміщені за посиланням.

Система Orphus