Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Через 50 років розкриють контейнер зі зразком місячного ґрунту місії Apollo-17

Через 50 років розкриють контейнер зі зразком місячного ґрунту місії Apollo-17

ESA проведе розпакування незвичайного різдвяного подарунка. Шоста успішна висадка людей на Місяць відбулася 11 грудня 1972 року.

Як повідомляє ITC.ua, вчені Європейської космічної агенції (ESA) проведуть розпакування незвичайного різдвяного подарунка. Шоста успішна (і остання) висадка людей на Місяць відбулася 11 грудня 1972 року. Майже через 50 років дослідники за допомогою спеціального обладнання відкриють контейнер із зразком місячного грунту 73001, який доставили на Землю в рамках місії Apollo-17.

Все для аналізу газоподібних летких речовин. Це дозволить вченим краще зрозуміти геологію Місяця та розробити більш досконалі інструменти та методи відбору проб для майбутніх місій. Розтин пройде в рамках більшого проекту Apollo Next-Generation Sample Analysis (ANGSA). А ESA вперше візьме участь у ньому. Очікується, що це відбудеться «найближчими тижнями».

Читайте також: Blue Origin відправила до космосу відразу шість космічних туристів

Франческа та її колега Тімон Шильд у листопаді доставили до американського Космічного центру імені Ліндона Джонсона (NASA) інструмент для розкриття контейнера та розпочали навчання команди обробці місячних зразків. У контейнері сподіваються виявити слабозв’язані гази, такі як водень, гелій та благородні гази.

Зразок місячного ґрунту ніхто не чіпав з того часу, як його забрали з Місяця астронавт Юджин Сернан. Він відібрав ґрунт із зсуву, який каскадом спускався в долину Таурус-Літтроу, вбивши в поверхню супутника циліндричну трубу завдовжки 70 см.

Система Orphus