Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

“Безпечна Полтавщина”: у тестовому режимі запрацював моніторинговий центр відеоспостереження

“Безпечна Полтавщина”: у тестовому режимі запрацював моніторинговий центр відеоспостереження

У Головному управлінні Національної поліції України в Полтавській області в тестовому режимі запрацював моніторинговий центр централізованого відеоспостереження “Безпечна Полтавщина”.

Основне завдання програми – аналіз місць дорожньо-транспортних пригод ,повідомили у Полтавській ОДА.

Нині в усіх районах на основних автодорогах, зокрема й на найбільшому автошляху Київ – Харків – Довжанський, встановили 42 відеовузли, які складаються з 119 камер. Наступного року планують збільшити кількість відеовузлів.

“За допомогою цієї системи правоохоронці, рятувальники й інші служби одночасно зможуть моніторити й аналізувати ситуацію по всій території Полтавщини. Обласна влада спільно з правоохоронцями приділяють безпеці жителів регіону значну увагу. Тож запуск такої системи послужить наведенню порядку на дорогах нашого регіону”, – зазначив т.в.о. голови облдержадміністрації Дмитро Лунін.

Вся інформація з камер надходить до моніторингового центру в Головному управлінні Нацполіції в Полтавській області. Як на практиці функціонує “Безпечна Полтавщина”, оглянув заступник голови облдержадміністрації з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Ігор Панченко.

“Ці камери фіксують номери, марку й колір автівок, запам’ятовують їхній маршрут і моніторять ситуацію довкола. “Безпечна Полтавщина” – це централізована система, тож до неї зможуть доєднатися камери з відеоаналітикою, які відповідатимуть необхідним технічним вимогам. Це, наприклад, камери територіальних громад, будь-яких установ і організацій або навіть камери, встановлені на будинку чи подвір’ї”, – додав Ігор Панченко.

Заступник начальника ГУНП в Полтавській області – начальник кримінальної поліції, полковник поліції Ігор Король розповів, що така система в рази прискорює роботу поліції та фіксує порушення правил дорожнього руху.

“Якщо сталося ДТП і винуватий покинув місце аварії, то за допомогою системи можна швидко знайти машину. Камери мають потужний зум, відтворюють відео в реальному часі й забезпечують цілодобовий запис”, – наголосив Ігор Король.

“Безпечну Полтавщину” створюють коштом обласного бюджету. Реалізують проєкт у межах Стратегії розвитку області на 2021-2027 роки, яку голова Полтавської ОДА презентував на початку цього року.

Фото: Полтавська ОДА

Система Orphus