Ви тут:

Амортизатори – як правильно вибирати

Амортизатори – як правильно вибирати

Використовуються амортизатори в автомобілі задля погашення коливань, які виникають під час руху. При розгоні машини, створюється навантаження на задню частину, коли відбувається гальмування, навпаки, на передню. В процесі маневрування, навантаження може бути то на одну, то на іншу сторону по боках. Щоб стабілізувати поведінку автомобіля на дорозі потрібні амортизатори, які можна придбати в інтернет-магазині.

Які види існують?

В продажу можна зустріти кілька типів амортизаторів, що відрізняються деякими характеристиками. Серед них:

  • Газові

Зазвичай вибирають ті, хто часто вимушений пересуватись по поганій дорозі. Газові амортизатори жорсткі, але гарно втримують машину на будь-якій поверхні.

  • Масляні

Недорогі, забезпечують м’який хід транспортного засобу, але тільки на якісному дорожньому покритті. 

  • Газо-масляні

Для деяких водіїв являються оптимальним варіантом, бо поєднують у собі кращі якості обох попередніх видів. До того ж мають привабливу вартість.

Щоб зрозуміти, чи адекватно працюють амортизатори, потрібно уважно обдивитись стойки, чи немає підтікань, механічних пошкоджень. Якщо всі деталі в гарному стані, то машина на дорозі слухняна, легко керується, в тому числі під час збільшення навантаження.

Секрети вибору

Щоб вдало підібрати амортизатори, потрібно зважати на такі фактори:

  • Стиль керування. Для тих, хто полюбляє агресивний драйв, не підходять м’які масляні пристрої. І навпаки, в межах міста, дуже жорсткі не потрібні. Тож вибирати слід відносно покриття доріг, яким частіше доводиться користуватись.
  • Особливості встановлення. На всі чотири сторони потрібно встановлювати однакові стійки. Інакше, із-за різних технічних характеристик, поведінка машини може бути непередбачувана, особливо у екстремальних умовах.
  • Вид амортизаторів. Якщо гарно знати основні можливості існуючих видів, то легко можна підібрати відповідний варіант.
  • Особливості конструкції машини. Враховуючи всі нюанси будови певної марки автомобіля, підібрати витратні матеріали легше.
  • Характеристики стандартних деталей. Машина з конвеєра комплектується стандартним набором елементів відповідно розробкам виробника. Тому можна поміняти просто на такі самі, якщо знати їх основні характеристики.

Амортизатори мають важливе значення для нормального керування автомобілем, тож їх потрібно правильно підбирати і вчасно проводити діагностику, ремонтні роботи та заміну зношених деталей.

Система Orphus