Ви тут:
PROвсе Суспільство 

21 грудня – День зимового сонцестояння

21 грудня – День зимового сонцестояння

У 2021 році День зимового сонцестояння припадає на 21 грудня. Ця доба відрізняється найменшою кількістю світлових годин. А також ніч є найдовшою у році.

Залежно від року найдовша ніч в році може випадати на 21 або 22 грудня. Цього року зимове сонцестояння наступає 21 грудня о 17:59 за Києвом. Тобто, найдовша ніч з 20 на 21 число, повідомляє УНН.

Зимове сонцестояння — астрономічне явище, що відбувається, коли нахил осі обертання Землі у напрямку від Сонця досягає найбільшого значення. Максимальний кут нахилу земної осі відносно Сонця під час сонцестояння становить 23° 26′. Більш очевидно для мешканців Землі (особливо у високих широтах) на зимове сонцестояння припадають найкоротший день і найдовша ніч року, а висота підйому сонця на небосхилі — найнижча.

Після 21 грудня світла частина доби починає збільшуватися і продовжує зростати аж до моменту літнього сонцестояння, коли цикл розпочнеться знову, повідомляє сайт daytoday. Поки ми відзначаємо зимове сонцестояння, жителі Південної півкулі святкують літнє, і в них цей день — найдовший.

Не завжди День зимового сонцестояння відзначать 21 грудня. У роки, які передують високосним, зимовий сонцеворот припадає на 22 грудня.

Незалежно від того, любимо ми зиму чи надаємо перевагу літньому теплу — зимовий сонцеворот є радістю для всіх. Любителі зимових розваг радіють тому, що сніжні та морозні дні ще попереду, а для прихильники літа початок збільшення світлового дня означає, що до весни вже залишилось не так багато часу.

В цей час ми підбиваємо підсумки року та визначаємося у намірах на рік прийдешній.

Це свято більше, ніж будь-яке інше, нагадує нам, що після темряви завжди приходить світло. Воно доводить, що без періоду спокою не буває відновлення.

Як і все живе в природі, ми можемо використати зимовий сонцеворот для відпочинку та накопичення сил, щоб підготуватися до майбутнього процвітання. А енергетика цього зимового свята дарує нам гармонію та душевний баланс.

Що потрібно зробити цього дня

У стародавніх слов’ян у день зимового сонцестояння починали відзначати настання нового року. Люди влаштовували гучні веселощі, масові гуляння, ярмарки, співали колядки та розпалювали багаття на вулиці.

Напередодні господині та господарі наводили порядок у будинках, а також позбувались старих непотрібних речей. Вважалось, що потрібно очищувати дім, життя та думки від зайвих речей. Люди вірили, що позбувшись старого, з’являється місце для нового, йдеться на сайті novyny.live.

Радять цього дня складати список бажань та мрій. Варто написати на папері, чого хочеться досягнути найближчим часом. Оскільки в астрології цей день вважається енергетично потужним, тож Всесвіт обов’язково почує та допоможе здійснити задумане.

Рекомендується цього дня братись за нові починання. Наприклад, можна зайнятись творчістю або благодійністю чи втілити цікавий проект. Вищі сили будуть сприяти успіху.

Щоб у життя прийшли нові зміни, краще позбутись всього, що заважає рухатись уперед. Радять без жалю викидати непотріб та обривати старі зв’язки, які не приносять нічого хорошого.

Щоб день минув вдало, краще встати з самого ранку і зустріти схід сонця. Заплануйте день так, щоб займатись лише приємними і корисними справами. Важливо отримувати гарні враження і наповнювати день виключно позитивними емоціями.

 

 

ФОТО: Апостроф

Система Orphus