Ви тут:
Суспільство 

2 грудня – Міжнародний день боротьби за скасування рабства

2 грудня – Міжнародний день боротьби за скасування рабства

У четвер, 2 грудня, у світі відзначається Міжнародний день боротьби за скасування рабства у межах акції “16 днів проти насильства”.

Саме цього дня 1949 року на 4-ій сесії Генеральної Асамблеї ООН прийнято Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми і з експлуатацією проституції третіми особами. Для України документ набрав чинності 15 лютого 1955 року.

Встановлення цього Дня мало на меті викоренення таких сучасних форм рабства, як торгівля людьми, сексуальна експлуатація, найгірші форми дитячої праці, примусові шлюби, продаж наречених, передання у спадщину вдів і насильницьке вербування дітей для подальшого використання у збройних конфліктах.

Рабство протягом століть видозмінювалося і виявлялося по-різному. Якщо деякі старі традиційні форми рабства досі присутні у своєму первинному вигляді, то деякі інші набули нових форм. Зокрема, поряд з традиційними формами примусової праці нині існують і інші, які зачіпають, зокрема, мігрантів: праця хатньої прислуги, робота в будівельному секторі, харчовій промисловості, пошитті одягу і сільськогосподарському секторі.

Фото: ілюстративне

Система Orphus