Ви тут:
Суспільство 

10 грудня – Міжнародний день прав людини

10 грудня – Міжнародний день прав людини

10 грудня в Україні та й у всьому світі святкують Міжнародний день прав людини.

Саме цього дня у 1948 Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини, яка стала першим універсальним міжнародним актом з прав людини. Цим документом закріплено, що права людини – невід’ємний елемент людської особистості і людського буття. Загальною декларацією прав людини започатковано процес створення системи міжнародних стандартів у галузі прав людини, набуття ними універсального характеру.

Ще одним міжнародним актом, покликаним гарантувати захист прав людини, є Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод. Україна, будучи державою-членом Ради Європи, 17 липня 1997 року ратифікувала Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та Протоколи до неї. Згідно преамбули Конвенції вона має на меті забезпечити загальне та ефективне визнання прав людини, проголошених Генеральною Асамблеєю ООН у Загальній декларації прав людини.

Читайте також: ООН схвалила проєкт посиленої резолюції щодо прав людини у Криму

Конвенція не лише спрямована на захист широкого спектра громадянських та політичних прав, а запровадила ефективний механізм забезпечення прав особи, що зокрема передбачає право на індивідуальне звернення за захистом порушених прав.

Нагадаємо, до дня прав людини стартував марафон написання листів. Люди з усього світу пишуть листи підтримки та підписують петиції на захист тих, чиї права були порушені. Щороку марафон проходить одночасно в понад 200 країнах. Організатори переконані, що це допомагає змінити життя конкретних людей – героїв та героїнь Марафону написання листів.

Фото: ілюстративне

Система Orphus