Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Злітно-посадкову смугу “Аеропорту-Полтава” не реконструюватимуть, а збудують нову, – Олег Синєгубов

Злітно-посадкову смугу “Аеропорту-Полтава” не реконструюватимемо, а плануємо збудувати нову, – Олег Синєгубов

Розробка проєктно-кошторисної документації з реконструкції злітно-посадкової смуги КП “Аеропорт-Полтава” – на фінальному етапі. Незабаром її відправлять для проведення експертизи.

Про це повідомив голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов на зустрічі з головними редакторами регіональних ЗМІ.

“Питаннями, які стосуються аеропорту, займаємося постійно. Це масштабний проєкт. Документація з реконструкції злітно-посадкової смуги незабаром проходитиме експертизу. Нині чекаємо, щоб на сесії Полтавської міської ради наступного тижня затвердили будівні умови. Розширюємо площу аеропорту, бо необхідно збільшити охоронну територію. Займалися викупом земельних ділянок у людей, виділяли для цього кошти, бо необхідно було збільшити злітно-посадкову смугу, щоб відповідати міжнародним стандартам”, – розповів Олег Синєгубов.

За його словами, проєктанти зробили попередні висновки, що реконструкція злітно-посадкової смуги недоцільна. Необхідно будувати нову. Вартість робіт приблизно однакова.

“Як зазначили проєктанти, реконструкція буде складнішою й гарантій на неї менше, тому швидше за все це буде будівництво злітно-посадкової смуги. Проєкт включає не лише її оновлення, а й сучасне навігаційне обладнання, освітлювальне оснащення для самої смуги й за межами аеропорту. Крім того, обладнання для пожежної частини, автомобіль для оброблення літаків протиожеледною сумішшю. Минулого тижня в Офісі Президента доповідав про стан розроблення проєктно-кошторисної документації. За загальнодержавним планом наш аеропорт включений на наступний рік”, – наголосив голова Полтавської ОДА.

Олег Синєгубов розповів, що після отримання позитивного рішення на сесії міської ради проєктанти завершать підготовку документації.

“Оновлений проєкт презентуємо в Офісі Президента й розраховуватимемо на фінансування. Крім того, звертатимемося до депутатів обласної ради щодо виділення коштів на термінал аеропорту, адже там фактично немає опалення, системи вентиляції. Проаналізували, що там потрібно зробити, щоб він відповідав усім вимогам і стандартам”, – додав Олег Синєгубов.

Нині “Аеропорт-Полтава” має сертифікат на прийом літаків малої авіації, але без пасажирів.

Система Orphus