Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

За порушення правил карантину на Полтавщині до адміністративної відповідальності притягнули 8,5 тисяч людей

За порушення правил карантину на Полтавщині до адміністративної відповідальності притягнули 8,5 тисяч людей

У Полтавській області правоохоронці проводять профілактичні заходи, спрямовані на запобігання фактам порушення карантинних вимог. З початку року в області поліцейські склали близько 700 протоколів за ігнорування протиепідемічних правил і норм. А також винесли понад 8,5 тисяч адмінпостанов за невикористання громадянами засобів індивідуального захисту.

Про це повідомили у поліції.

“Відповідно до частини 1 статті 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КупАП), громадяни можуть бути притягнуті до відповідальності за: порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб» та іншими актами законодавства, порушення рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами”, – йдеться у повідомленні.

У поліції зазначили, що громадянам, визнаним винними у вчиненні таких проступків, суд може призначити штраф від 17 тисяч до 34 тисяч гривень. Сума можливих штрафів для посадових осіб – від 34 тисяч грн до 170 тисяч гривень. Частина 2 статті 44-3 КУпАП передбачає відповідальність за перебування без засобу індивідуального захисту в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину, або його неправильне використання (він повинен щільно закривати ніс та рот – уточнення). Штраф за таке порушення становить від 170 до 255 гривень. Право виносити постанови у справах про недотримання протиепідемічних заходів і, відповідно, накладати штраф мають виконавчі комітети сільських, селищних, міських рад, Національна поліція та органи державної санітарно-епідеміологічної служби.

“Мета поліції – не притягнути до відповідальності якомога більше порушників, а попередити максимальну кількість людей про небезпеку недбалого ставлення до встановлених протиепідемічних норм. Ми дбаємо про ваше здоров’я та вживаємо усіх можливих заходів для мінімізації ризиків поширення вірусної хвороби”, – наголосили у поліції.

Система Orphus