Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

За місяць в Україні зареєстрували 1554 випадки туберкульозу

За місяць в Україні зареєстрували 1554 випадки туберкульозу

У жовтні 2021 року в Україні зареєстрували 1554 випадків туберкульозу: 1 211 нових випадків захворювання; 240 пацієнтів з рецидивом; 18 пацієнтів, які відновили лікування після перерви;  66 пацієнтів, які розпочали повторне лікування після невдалого; 14 інших випадків; 5 пацієнтів з невідомою історією попереднього лікування.

Про це повідомили у центрі громадського здоров’я.

Загалом у жовтні 2021 року від туберкульозу лікувалися 12 658 людей.

“Туберкульоз — це інфекційне бактеріальне захворювання, спричинене мікобактерією туберкульозу. Людина за все життя неодноразово стикається з туберкульозом і навіть не знає про це. Вражати туберкульоз може будь-які органи і системи організму, крім волосся і нігтів, але найчастіше розвивається туберкульоз органів дихання (легень та бронхіального дерева). Прояви легеневого туберкульозу найпомітніші: тривалий кашель, задишка при незначному фізичному навантаженні, субфебрильна температура (37.2–38.0°C), підвищена пітливість, загальна втомлюваність тощо”, – зазначили у ЦГЗ.

Де можна пройти тестування на ТБ

У разі наявності хоч одного з вищенаведених симптомів ви можете пройти онлайн-тест та звернутися до свого сімейного лікаря. У нього можна отримати направлення вже на молекулярне дослідження з виявлення туберкульозу. У разі додаткової необхідності лікар направить на флюорографію, КТ, УЗД, МРТ.

Що робити у разі виявлення ТБ

У випадку виявлення у аналізах мікобактерії ТБ сімейний лікар направляє пацієнта до фтизіатра. Пацієнт має виконувати усі рекомендації лікаря та дотримуватися режиму лікування. Головне — не створювати у процесі боротьби з недугою додаткових складнощів. До них можна зарахувати і шкідливі звички, і нерегулярний прийом медикаментів, і сумнівні народні способи лікування.

Система Orphus