Ви тут:
Суспільство Україна 

З понеділка учні 11 тисяч шкіл повертаються до очного навчання

З понеділка учні 11 тисяч шкіл повертаються до очного навчання

МОЗ, ВООЗ та ЮНІСЕФ звернулися до органів місцевої влади із закликом дозволити дітям навчатись у школах. Міністерство та міжнародні організації спростовують інформацію, що саме учні початкових та середніх класів є основними розповсюджувачами вірусу. І стверджують, що передачі COVID-19 у школах можна запобігти за допомогою карантинних заходів.

Про це повідомив голова парламентського комітету з питань здоров’я нації Михайло Радуцький.

Згідно «карантинної» постанови Уряду, у школах, які перебувають у містах з «червоних» зон, може продовжуватись навчання за умови вакцинації 100% персоналу. Але на практиці у багатьох містах вже кілька тижнів місцева влада «тримає» дітей на дистанційному навчанні.

Сьогодні в Україні закрито 35% закладів середньої освіти. За словами міністра освіти Сергія Шкарлета, однією дозою вакциновані 96% працівників шкіл, двома – 84%. Відповідно у «червоних» зонах теоретично може працювати більше навчальних закладів.

“Наразі епідеміологічна ситуація в країні стабілізувалась. За прогнозами МОЗ, найближчим часом деякі регіони можуть вийти з «червоної» карантинної зони. Місцева влада Києва, Одеси, Львова вже вирішила, що з 22 листопада учні повернуться до очного навчання.  На мою думку, повернення учнів за парти – це добре. Але потрібно особливу увагу приділити епідеміологічним заходам у школах та жорстко їх дотримуватися. Інакше за деякий час знову доведеться відправляти дітей на “дистанційку”, – зазначив Радуцький.

Нагадаємо, Міжнародні організації надали рекомендації щодо карантинних заходів у школах: учні, педагоги й персонал повинні носити маски, необхідно забезпечити належну вентиляцію у класах, розділити учнів та вчителів на малі групи, які не перетинаються у школі, створити механізми обміну інформацією з батьками, учнями та вчителями.

Система Orphus