Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

З початку року слідчі Теруправління ДБР Полтави викрили хабарників, які отримали понад 2,6 млн грн

З початку року слідчі Теруправління ДБР Полтави викрили хабарників, які отримали понад 2,6 млн грн

За 9 місяців цього року завдяки злагодженій роботі слідчих та оперативних підрозділів вдалося виявити десятки нечистих на руку посадовців з різних відомств. Задокументовано отримання ними хабарів на понад 2.6 млн гривень. Найбільше хабарників викрито на Харківщині, де сума задокументованої неправомірної вигоди становить понад 1 млн 800 тис. гривень.

Найчастіше в поле зору ДБР потрапляли співробітники поліції та податківці. Вони отримали хабарів на майже 850 тис. гривень та 875 тис. гривень відповідно.

Так, у квітні 2021 року слідчі ДБР направили до суду обвинувальний акт стосовно поліцейського з Кривого Року, який, отримавши відомості щодо можливої причетності місцевого мешканця до шахрайства, почав вимагати у нього 5 000 доларів США. За гроші обіцяв не передавати отримані матеріали до правоохоронних органів.

Митник з Харківщини, запропонував місцевому підприємцю за щомісячну плату в сумі 100 тисяч гривень вплинути на керівництво ГУ ДФС України у Харківській області. За гроші він обіцяв вирішити питання щодо нереагування на порушення з підакцизною продукцією та непритягнення підприємця до кримінальної відповідальності.

Крім того, слідчі ДБР зафіксували чимало порушень у бюджетній сфері. Так, у направлених до суду кримінальних провадженнях слідчими встановлено понад 63 млн гривень збитків завданих державі.

Серед виявлених злочинних фактів можна виокремити злочинні дії шістьох співробітників митного поста «Харків — центральний» Харківської митниці, які розмитнювали 95-відсотковий спирт під виглядом спиртових розчинників, що спричинило збитки державі на понад 29 млн гривень.

На Дніпропетровщині слідчі ДБР повідомили про підозру головному державному інспектору одного з митних постів Дніпропетровської митниці, через недбалість якого держава втратила майже 16 млн гривень.

Як встановили оперативники ДБР, приватне підприємство завезло з Алжиру в Україну партію бензину під видом газового конденсату. Під час митного оформлення службові особи митниці «не помітили» підміни.

Завдяки цьому підприємство ухилилося від сплати митних платежів на суму 16 млн гривень.

Також слідчі ДБР продовжують активно протидіяти злочинам, що завдають шкоди довкіллю.

Лише за 9 місяців цього року від діяльності «чорних лісорубів», яких викрили слідчі Теруправління ДБР Полтави, держава втратила майже 23 млн гривень. Найбільше правопорушень в екологічній сфері зафіксовано у Полтаві, Харкові та Сумах.

За злочини проти довкілля до суду направлено 11 обвинувальних актів.

Один із таких обвинувальних актів стосується колишнього лісничого Комишнянського лісництва Держпідприємства «Миргородське лісове господарство», який сприяв масовим вирубкам дерев. Лісничий діяв в інтересах розкрадачів лісу та надавав їм можливість понаднормово рубати дерева під час вибіркової санітарної рубки, попереджав їх про можливі перевірки ділянок лісу та давав вказівки підлеглим виписувати товаротранспортні накладні на необліковану деревину. Слідство встановило, що такі дії завдали збитків державі на майже 2.4 млн гривень.

А от т.в.о. лісничого Тетлізського лісництва ДП «Чугуєво-Бабчанське лісове господарство» допустив самовільну рубку невстановленими особами понад 380 багаторічних дубів. Навіть більше, з метою ухилення від кримінальної відповідальності працівник лісництва тривалий час переховувався від органів досудового розслідування та суду. 

Крім того, працівники Теруправління ДБР Полтави повідомили про підозру трьом службовим особам податкової Дніпропетровщини, які сприяли місцевому підприємцю у незаконному видобутку корисних копалин.

Оперативники ДБР встановили, що у 2012 році місцевий підприємець вирішив облаштувати ставок-копанку для розведення риби, на що мав дозвільні документи. Втім замість ставка з’явився піщаний кар’єр, який з кожним роком збільшувався, а нині сягає понад 20 га.

У 2019 році місцеві жителі та активісти почали скаржитися на незаконний видобуток корисних копалин. У 2020 році під час перевірки податківці встановили, що підприємець видобуває та продає пісок без відповідних дозволів, але не вказали це в акті перевірки. Через це підприємець тривалий час уникав сплати податків та штрафів, продовжуючи свою протиправну діяльність.

Не менш важливим напрямом у роботі слідчих ДБР є викриття та притягнення до відповідальності правоохоронців, які замість того, щоб захищати громадян, знущаються з них.

В результаті кропіткої роботи слідчі ДБР повідомили про підозру у катуванні чи перевищенні влади 28 особам.

Одним із таких резонансних кримінальних проваджень стало розслідування злочинної діяльності угруповання поліцейських з Дніпропетровщини, які «вибивали» з людей зізнання у злочинах та гроші.

Не менш резонансним і кричущим став випадок у Харкові, коли поліцейські із збоченням катували чоловіка, вимагаючи з нього зізнання у вбивстві товариша.

З початку 2021 року слідчі теруправління ДБР Полтави затримали 74 особи, 571 особі повідомили про підозру, до суду направили 532 обвинувальні акти.

Примітка. Територіальне управління Державного бюро розслідувань, розташоване у місті Полтаві, поширює свою діяльність на Дніпропетровську, Полтавську, Сумську та Харківську області. 

Пресслужба ТУ ДБР у м. Полтаві

Система Orphus