Ви тут:
Суспільство Україна 

Якими будуть нові плацкартні вагони: Укрзалізниця презентувала проєкт

Якими будуть нові плацкартні вагони: Укрзалізниця презентувала проєкт

Укрзалізниця розроблятиме проєкт оновленого плацкартного вагона. На столичному вокзалі презентували концепт капсульного плацкартного вагона.

Про це повідомили у пресслужбі Укрзалізниці.

“У наступному році разом із партнерами плануємо завершити розробку концепту оновленого плацкартного вагона — найважливішого рухомого складу для соціальних залізничних перевезень. Пропоноване сьогодні планування вагона має незвичний вигляд, але й очевидні переваги: у такому вагоні всі пасажири матимуть рівні умови перебування”, — повідомив очільник Укрзалізниці Олександр Камишін.

У вагоні передбачено 52 місця збільшених розмірів (довжина 1920 мм, ширина 710 мм). Завдяки плануванню поличок уздовж вагона усі пасажири мають змогу зручно розміщуватись на поличках у напрямку руху. У пропонованому варіанті планування вагона всі пасажири матимуть рівні умови перебування та однаковий набір функціональних пристроїв: у кожного свій стіл, панель керування освітленням із нічним підсвічуванням, індивідуальним світильником для читання, розеткою з роз’ємом USB. Більше того, кожен пасажир матиме особистий простір — шторки дозволяють відокремити кожне місце у повноцінну “капсулу” для комфортного перебування, що дуже важливо при нічному курсуванні вагона. У перспективі можливе встановлення для кожного пасажира інтерактивної панелі для перегляду важливої інформації та розважальних програм.

Внутрішнє обладнання інтер’єру виконано з урахуванням сучасних вимог до комфортної та безпечної подорожі. Так, використано надійні металеві перегородки каркасного типу та формовані полімерні панелі. Металева стеля у вагоні пожежобезпечна, обладнана вбудованими світлодіодними світильниками.

У подальшому при розробці проєкту на вагони планується встановлення нового сучасного обладнання (система кондиціювання з індивідуальним керуванням, система екологічно чистого туалету, нове електрообладнання, опалення, водопровід, різноманітне сервісне обладнання).

Проєкт оновленого плацкартного вагона підготовлено АТ “ДНІПРОВАГОНРЕМБУД” (АТ “Дніпровський завод з ремонту та будівництва пасажирських вагонів”).

ФОТО: Укрзалізниця, сайт “Центр транспортных стратегий”

Система Orphus