Ви тут:
Медицина Суспільство 

Як обрати педіатра для свого малюка: поради

Як обрати педіатра для свого малюка: поради

Педіатри – наші перші лікарі, які знають усе про здоров’я дитини від народження й до повноліття. Щоби стати педіатром, треба вчитися щонайменше 7 років, проте насправді навчання лікарів усіх спеціальностей триває постійно й ніколи не завершується.

У Міністерстві охорони здоров’я розповіли, як обрати педіатра для свого малюка.

  1. Із тим, хто буде лікарем вашої дитини, варто визначитися ще до того, як ви поїдете в пологовий будинок. Це дозволить спокійно укласти декларацію зі спеціалістом, який вам сподобався, і не витрачати час на пошуки, коли ви будете заклопотані появою нового члена сім’ї.
  2. Зверніть увагу на те, чи легко дістатися до лікаря власним авто чи громадським транспортом.
  3. Обговоріть, як і в який час можна зв’язатися з лікарем у разі виникнення запитань чи у випадку надзвичайних ситуацій. Проте не варто забувати про повагу до приватного позаробочого часу лікаря.
  4. Педіатр буде вашим партнером і порадником у догляді за дитиною, тому дуже важливо, щоб ваші погляди й підходи збігалися. Ставте запитання і слухайте відповіді на них. Вам має бути комфортно з лікарем, а йому – з вами. Звертайте увагу на манеру спілкування, на те, як лікар пояснює свої відповіді. Від того, наскільки вам зрозуміла інформація, у майбутньому залежатиме рівень довіри до спеціаліста.

Відповідно до протоколів, профілактичні огляди дітей педіатром здійснюються щонайбільше за 2 дні після пологового будинку, у 2 тижні, місяць і далі – щомісяця – до досягнення дитиною річного віку. Потім лікаря варто відвідати в 18, 24 і 36 місяців. Лікар спостерігатиме за станом і розвитком малюка й за необхідності скеровуватиме  до вузькопрофільних спеціалістів.

Система Orphus