Ви тут:

Вплив дефіциту магнію на організм та його основні симптоми

Вплив дефіциту магнію на організм та його основні симптоми

Магній — це життєво необхідний організму елемент. Він служить природним міорелаксантом, який розслаблює м’язи скелета та мускулатуру внутрішніх органів. Магній є незамінним елементом для діяльності нервової, травної, дихальної та серцево-судинної систем. Якщо ви помітили ознаки нестачі магнію в організмі, то варто проконсультуватись з лікарем та почати приймати Магнерот.

Причини дефіциту магнію

Гіпомагніємію виникає через неправильний спосіб життя. Найчастіше його спричиняє:

  • гострий та хронічний стрес;
  • інтенсивні фізичні навантаження;
  • вагітність та грудне вигодовування;
  • зловживання спиртними напоями;
  • споживання продуктів із низьким вмістом магнію;
  • ендокринні порушення.

Ознаки нестачі магнію в організмі

Дефіцит магнію негативно позначається на самопочутті та стані здоров’я. Поява цих симптомів сигналізує про необхідність потурбуватись про поповнення нестачі макроелементу в організмі.

1. М’язові спазми

Спазми з’являються на тлі дефіциту магнію через порушення надходження нервових імпульсів до м’язової тканини. Також спонтанні скорочення м’язів ініціюють посилення кровопостачання. З припливом крові до пульсуючих ділянок активно надходять поживні речовини, зокрема магній. За допомогою даного механізму м’язова тканина компенсує вимушене голодування через дефіцит корисних елементів.

2. Порушення сну

Дефіцит магнію спричиняє безсоння. Засипанню перешкоджає нездатність розслабитися. Мозок не спить до тих пір, поки не спаде м’язовий тонус. Внаслідок цього уповільнюється серцевий ритм і дихання, а тіло стає нерухомим.Іноді напруга буває настільки інтенсивною, що повне розслаблення настає тільки після засинання.

При сильному дефіциті магнію мозок сприймає релаксацію як загрозливий стан і помилково посилає до м’язів нервовий імпульс. У цей момент сплячий різко здригається і нерідко прокидається.

3. Втомлюваність та апатія

Відсутність повноцінного нічного відпочинку заважає відновленню сил. Постійна напруга, яка проявляється на психічному та фізичному рівні, призводить до виснаження внутрішніх ресурсів. Виникають тривожність, дратівливість, апатія, панічні атаки.

4. Пристрасть до солодкого

Магній бере участь у забезпеченні організму енергією, підтримує метаболізм глюкози та інсуліну. При гіпомагніємії енергетичні ресурси організму виснажуються швидше, а потреба у солодкому збільшується.

Дефіцит магнію заважає повноцінно жити. Боротися з апатією, втомою, дратівливістю та безсонням допомагають препарати, які сприяють поповненню нестачі важливого елемента в організмі.

Система Orphus