Ви тут:
Відео Суспільство ТОП-новина Україна 

Вісім років тому у ніч на 30 листопада у центрі Києва відбулась студентська акція протесту

Вісім років тому у ніч на 30 листопада у центрі Києва відбувся силовий розгін студентів

У ніч з 29 на 30 листопада 2013 року спецпідрозділ “Беркут” розігнав акцію протесту на Майдані Незалежності у центрі Києва.

Напередодні, 29 листопада тодішній Президент України Віктор Янукович не підписав Угоду про асоціацію з ЄС, пише BBC Україна.

Тієї ночі на Майдані залишалось близько 400 протестувальників. Перед 4-ю годиною ранку на головну площу Києва почали завозити вантажівками елементи новорічної ялинки. Тоді ж загони міліції оточили студентів. Ця силова спецоперація називалася досить прозаїчно: “розчисткою території для встановлення новорічної ялинки”, повідомляє Укрінформ.

На відеозаписах, оприлюднених в інтернеті, було видно, як бійці “Беркуту” витісняли людей з-під монументу Незалежності, б’ючи їх кийками та ногами. Декого продовжували бити навіть після того, як він упав; міліціянти у повній бойовій екіпіровці гналися за своїми беззбройними жертвами, переслідуючи тих далеко за межами Майдану.

Для багатьох єдиним прихистком став Михайлівський монастир, який відкрив свої двері тієї страшної ночі для багатьох переслідуваних.

Внаслідок дій “Беркуту” постраждали щонайменше 79 осіб. 35 людей міліціонери затримали, але згодом відпустили. Проти учасників мітингу відкрили два кримінальних провадження – за статтями “спротив представникам влади” і “хуліганство”. У МВС розгін протестувальників пояснювали провокаціями з їхнього боку. Від дій силовиків тодішнє керівництво держави відмежувалося; нікого не було покарано, розслідування не було розпочато.

 

 

ФОТО: 5 канал

Система Orphus